• 30.01.20, 10:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ehitustrust paneb Lodjakoja kompleksile nurgakivi

Homme pannakse Tartus nurgakivi Emajõe äärde ehitatavale lodjakoja hoonete kompleksile.
Ehitustrust paneb Lodjakoja kompleksile nurgakivi
  • Foto: AB Salto
Tartusse Ujula tänava Emajõe äärsele alale ehitatakse kolm hoonet: kahekorruseline Lodjakoda, abihoone ja vetelpäästehoone-saun. Suurim hoone on mõeldud ajalooliste veesõidukite ehitamiseks ning tegutseb muuseumi, näitusepaiga ja vanade puidust laevade ehituse keskusena. Hoonesse tulevad laevade ehitushall, sepikoda, puusepatöökoda, ekspositsiooni- ja seminariruum ning kohvik. Linn saab Emajõe äärde uue näitusepaiga ning omanäolise haridus-kultuurikeskuse, kus õpetatakse vanade puitaluste ehitust.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.26, 15:20
Uksed lahti! Haapsalu Uksetehas avas Tartus esindussalongi
Haapsalu Uksetehas avas novembris Tartus aadressil Lõõtsa 5 uue esindussalongi, et olla Lõuna-Eesti klientidele lähemal. Tegemist on ettevõtte teise salongiga ning tegu on tehase arenguloos olulise sammuga– 2026. aastal tähistab Haapsalu Uksetehas juba oma 35. tegevusaastat.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele