
- Adveni katlamaja Rakveres
- Foto: Postimees/Scanpix
Adven Eesti ja Läti tegevjuhi Urmo Heinam ja Valmiera linnapea Jānis Baiks panid nurgakivi Valmiera hakkpuidu katlamajale, mis peaks valmima järgmiseks küttehooajaks.
Põhja-Lätis asuva biokatlamaja vundamenti pandi sümboolne kapsel, milles on sõnum tulevastele põlvedele ja veel kaks olulist asja - 10. septembri "Valmiera uudiste" väljaanne, kus projektist esmakordselt juttu oli ning Jāzeps Vītolsile pühendatud Läti Panga juubelimünt. Sõnumis rõhutatakse, et riigi tugevus seisneb suutlikkuses oma majandust kavandada, luua ja ülal pidada, nii et katlamaja loomine on särav näide jätkusuutlike ideede elluviimisest.
Seotud lood
Betooni kuivamine võib ehitusel osutuda oodatust palju pikemaks protsessiks. Kuigi sageli arvatakse, et suvine soojus kiirendab kuivamist automaatselt, ei pruugi see praktikas alati nii olla. Kui niiskus ei pääse ruumist piisavalt kiiresti välja, võib betoon jääda niiskeks ka siis, kui temperatuur on kõrge.