Ehitusuudised  • 22 august 2019

Õismäele rajatakse poolemiljoniline kergliiklustee

Eile alustas Warren Teed Õismäel Paldiski maantee äärse kergliiklustee ehitustöödega. Uus kergliiklustee on jätkuks Haabersti ristmiku rekonstrueerimistöödele ja ühendab Paldiski maanteele betoontee rajamise käigus valminud kergliiklusteede lõigud.

Rekonstrueeritud Haabersti ringristmik.  Foto: Postimees/Scanpix

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on kergliiklustee trassi valikul lähtutud vajadusest säilitada maksimaalselt olemasolevat kõrghaljastust ning arvestatud ka perspektiivse Paldiski maantee laiendusega, kuhu on kavandatud 2+2 sõidurada. „Harku järve ääres paikneva Paldiski maantee ja Õismäe tee II sissesõidu ristmikule rajatakse kergliiklejate ohutuse tagamiseks graniitäärekividega ohutussaared,“ selgitas Klandorf.

Rajatava kergliiklustee lõigu pikkus on 1,2 kilomeetrit ning asfaltkatte laiuseks on 4 meetrit. Lõigule rajatakse kolm pingi, prügikasti ja rattahoidjaga varustatud puhkekohta. Kergliiklusteele rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus. Ülekäiguradadele paigaldatakse vaegnägijate liikumist hõlbustavad braikivid.

Tallinna Kommunaalameti tellimusel koostas projektdokumentatsiooni Teedeprojekt OÜ. Ehitustöid teostab Warren Teed OÜ ja ehitustööde lepinguline maksumus on 470 000 eurot.

Kergliiklustee avatakse liiklusele oktoobrikuu lõpus.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785