Autor: Ehitusuudised • 22. august 2019

Õismäele rajatakse poolemiljoniline kergliiklustee

Eile alustas Warren Teed Õismäel Paldiski maantee äärse kergliiklustee ehitustöödega. Uus kergliiklustee on jätkuks Haabersti ristmiku rekonstrueerimistöödele ja ühendab Paldiski maanteele betoontee rajamise käigus valminud kergliiklusteede lõigud.
Rekonstrueeritud Haabersti ringristmik.
Autor: Postimees/Scanpix

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on kergliiklustee trassi valikul lähtutud vajadusest säilitada maksimaalselt olemasolevat kõrghaljastust ning arvestatud ka perspektiivse Paldiski maantee laiendusega, kuhu on kavandatud 2+2 sõidurada. „Harku järve ääres paikneva Paldiski maantee ja Õismäe tee II sissesõidu ristmikule rajatakse kergliiklejate ohutuse tagamiseks graniitäärekividega ohutussaared,“ selgitas Klandorf.

Rajatava kergliiklustee lõigu pikkus on 1,2 kilomeetrit ning asfaltkatte laiuseks on 4 meetrit. Lõigule rajatakse kolm pingi, prügikasti ja rattahoidjaga varustatud puhkekohta. Kergliiklusteele rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus. Ülekäiguradadele paigaldatakse vaegnägijate liikumist hõlbustavad braikivid.

Tallinna Kommunaalameti tellimusel koostas projektdokumentatsiooni Teedeprojekt OÜ. Ehitustöid teostab Warren Teed OÜ ja ehitustööde lepinguline maksumus on 470 000 eurot.

Kergliiklustee avatakse liiklusele oktoobrikuu lõpus.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785