Autor: Ehitusuudised • 28. juuni 2019

KIK pikendas ettevõtete ressursitõhusate investeeringute taotlemise tähtaegasid

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) võtab ettevõtete ressursitõhusate investeeringute suurte projektide ja väikeprojektide taotlusi vastu varasema 30. juuni asemel 30. augustini.
Killustiku tootmine ASis Kaltsiit.
Foto: Eiko Kink

„Nägime investeeringuprojektide eelduseks olevate ressursiauditite valmimise pealt, et huvi toetuse vastu on suur. Seetõttu soovime, et kõik ettevõtted jõuaksid suveperioodil oma taotlused korrektselt ette valmistada ning esitada,“ selgitas pikendamise põhjuseid KIKi juhataja Andrus Treier.

Investeeringutoetuste eesmärk on suurendada Eesti mäe- ja töötleva tööstuse ettevõtete ressursitootlikkust innovaatiliste lahenduste kasutuselevõtu kaudu, leides sealhulgas parimad võimalikud lahendused tehnikasse, ressursijuhtimissüsteemidesse ja neid toetavatesse IT-rakendustesse.

Avatud on kaks taotlusvooru – suurtele projektidele ja väikeprojektidele. Viimane on suunatud eelkõige väikestele ja keskmistele ettevõtetele nende projektide kiireks elluviimiseks. Väikeprojektide puhul on maksimaalne toetuse summa 200 000 eurot, suurtel on see kuni 2 miljonit eurot. Toetuse maksimaalne osakaal abikõlblikest kuludest projekti kohta on kuni 50%.

„Hea uudis on, et hiljuti suurendasime suurte projektide taotlusvooru eelarvet 40 miljoni euroni, sh puidusektorile on mõeldud 10 miljonit eurot,“ sõnas KIKi projektikoordinaator Aire Arike-Trutin.

„Väikeprojektide eelarve on endiselt 10 miljonit eurot ning sektoripõhist eelarvet ei ole,“ lisas ta.

Haamerpurustist kuivatini

Tänaseks on KIKist investeeringutoetuse saanud 52 ettevõtet kogusummas 35 miljonit eurot. Näiteks soetas AS Tootsi Turvas haamerpurusti tootmisjäägiks olnud turbakändude paremaks kasutuselevõtmiseks, lubjakivikillustiku tootev AS Kaltsiit hankis sõela ja hübriidekskavaatori ning Eesti üks suurimaid teraviljatöötlejaid Tartu Mill AS rajab Puhja vana kuivatuskompleksi asemele uue, mis võtab kasutusele kaasaegsed seadmed, mahutid, tootmisautomaatika ja infotehnoloogilised lahendused.

Ressursitõhususe investeeringu ja auditi projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ning meetmest „Ettevõtete ressursitõhusus“, mille töötas välja Keskkonnaministeerium.

KIK on riigile kuuluv finantsasutus, mis rahastab keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks ning korraldab ressursisäästlike ideede konkurssi Negavatt.

Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785