Alustatakse Rail Baltica põhiliini projekteerimisega Tallinn-Rapla lõigul

Rail Baltica ühisettevõte sõlmis kaks uut projekteerimislepingut kiirraudtee projekteerimiseks Eestis ja Leedus. Mõlemad lepingud allkirjastati tunnustatud Hispaania insenerifirmaga IDOM Consulting, Engineering, Architecture. Rail Baltica projekteerimistöödega alustatakse Eestis lõigul Tallinn-Rapla ja Leedus lõigul Ramygala–Läti/Leedu piir.

Tallinn-Rapla lõigu pikkus on Rail Baltica kiirraudtee trassil 48 kilomeetit. Eelprojekti järgi on sellele plaanis rajada kaks suuremat konstruktsiooni – Männiku turbapiirkond, mille kogupikkus on 3,5 kilomeetrit ning Kangru raudteesõlm, mis ületab Tallinn-Rapla-Türi maanteed. Projekteerimisteenuste hind Tallinn-Rapla lõigul on 11,4 miljonit eurot.

Ramygala-Läti/Leedu piiri lõigu pikkuseks Rail Baltica trassil on seevastu 91 kilomeetrit ja sisaldab eelprojekti kohaselt 3 raudteesilda, 14 maanteeviadukti, 20 raudteeviadukti, 4 ökodukti ja Panevežise rahvusvahelist reisijate terminali. Projekteerimisteenuste hind lõigul Ramygala-Läti/Leedu piir on 8 miljonit eurot.

Kahe lõigu pikkus on kokku 139 km, sellest tulenevalt on projekteerimistööd käimas Rail Baltica põhiliinil 288 km ulatuses.

Projekteerimishanke võitja IDOM viib lepingu osad ellu koostöös kohalike ettevõtetega. Eestis on kohalikuks partneriks Skepast&Puhkim OÜ. Ettevõtte juhatuse liikme Peeter Škepasti sõnul on projekti maht ja komplekssus Eesti mõistes erakordsed ning ajakava ambitsioonikas. “Osalemine arvukas ja rahvusvahelises meeskonnas on meile suur au ning paneb meid kindlasti proovile,” lisab ta.

RB Rail AS Eesti ja Soome esinduse juhi Aivar Jaeski sõnul on Tallinn-Rapla lõigu projekteerimine tulevasel Rail Balticu trassil üks keerulisemaid. „Olen veendunud, et ühendades oma laialdased teadmised Euroopa kiirraudteede projekteerimisest kohapealse ekspertiisiga, täideb hankevõitja ootused nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil,” kinnitab ta.

Tänaseks on Balti riikides algatatud seitse detailse tehnilise projekteerimise hanget 11-st, kattes 57% kogu Rail Baltica raudteetrassi pikkusest. Eestit läbiva Rail Baltica trassi tehnilise projekteerimise hanked on välja kuulutatud terve trassi ulatuses (st Eesti-Läti piirist Tallinnani).

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785