Autor: Ehitusuudised • 28. mai 2019

Jüri liginullenergia tervisekeskus saab nurgakivi

Kolmapäeval pannakse nurgakivi Rae vallas Jüri alevikus asuvale tervisekeskusele. Uus tervisekeskus valmib selle aasta lõpuks ning tegemist on Rae valla ühe esimese avaliku hoonega, mis vastab liginullenergia tingimustele.
Autor: Kauss

Tervisekeskuse ja loodava keskväljaku ehituse kogumaksumuseks kujuneb ligi 3,3 miljonit eurot ja seda ehitavad Pro Ehitus OÜ, Eventus Ehitus OÜ ja KRTL OÜ. Hoone enda maksumus on 2,077 miljonit eurot, millest Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus on 853 600 €. Ülejäänud rahastus tuleb Rae valla eelarvest.

Uus tervisekeskus üks esimesi avalikke hooneid Rae vallas, mida ehitatakse liginullenergia printsiipi järgides. See tähendab, et lisaks energiasäästlikule ruumide ja hoone paigutusele ilmakaarte suunas ning hea soojapidavusega materjalide kasutamisele on katusele projekteeritud ka elektrit tootvad päikesepaneelid. „Päikepaneelide abil toodetav energia peaks aasta lõikes katma hoone elektrivajaduse. Senised kõrged kommunaalkulud saavad tänu kaasaegsetele ja keskkonnasõbralikele lahendustele edaspidi olema oluliselt madalamad,“ ütles Rae vallavanem Mart Võrklaev.

Võrklaeva sõnul on ootusärevus uue hoone valmimise eel suur, sest senine nõukogudeaegne ja amortiseerunud hoonestus Jüri, kui valla keskuse südames, on elanikele ja vallavalitsusele pikka aega meelehärmi valmistanud. „Uus tervisekeskus koos selle juurde rajatava keskväljakuga annab värske ilme kogu alevikule,“ sõnas vallavanem.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785