Autor: Ehitusuudised • 15. mai 2019

Tallinnas algab täna rahvusvaheline terassildade võistlus

Rahvusvahelisel terassildade võistlusel BRICO peavad üliõpilased valmistama võimalikult kerge ning esteetiliselt nauditava 5 meetri pikkuse sillamudeli.
Autor: TalTech

See tuleb võimalikult kiiresti kokku monteerida, sild pannakse proovile ka 1000 kilose raskusega koormuskatses. Õppejõududest ja toetajatest žürii hindab lisaks vastupidavusele ka silla originaalsust ja välimust.

Tallinna Tehnikaülikoolist (TalTech) võistlevad inseneritudengite tiimid Lovers ja Hexagon.

Loversi meeskond projekteeris ning ehitas algusest lõpuni oma silla ise kasutades TalTechi metallitöötluse ja keevituslaboreid silla detailide tootmiseks. Lisaks kasutasid nad 3D prinditud plastikust abidetaile silla juppide katsetamiseks ning tootmiseks.

Tiimi kapten Henri Palm ütles, et igaüks võib ehitada silla, mis suudab kanda ühe tonnist raskust: „Vaid insener suudab ehitada silla, mis kannabki täpselt tonni. Kuna BRICO-l hinnatakse nii massi, välimust kui ka kandevõimet, siis tuleb teha kompromisse. Meie rõhume eelkõige originaalsele välimusele, meie silla sarnast pole sel võistlusel varem nähtud.“

Hexagoni tiimi tugevuseks on selle sillaehituse tudengitest liikmed, ka meeskonna kapteni Kerttu Volki lõputöö teemaks on sellesama võistlussilla projekteerimine ja tootmisprotsess. Volk kiitis võistlust kui võimalust teha läbi kogu sillaehituse protsess alates planeerimisest kuni valmistooteni. „Sel võistlusel sain ka aru, kui tähtis on igale pisidetailile tähelepanu pööramine,“ lisab Volk.

Rahvusvahelisel terassildade võistlus BRICO toimub TalTechis juba neljandat korda ja sel aastal võtavad omavahel mõõtu üheksa tiimi Eestist, Leedust ja Poolast.

Võistlusel osalevad ka inseneeriahuvilised gümnasistid Taimar Paate ja Liisa Tatar Rõngu Keskkoolist, kes varjutavad korraldustiimi: „Tulime tutvuma TalTechiga, et näha täpsemalt, mida tähendab inseneride ja eriti sillaehitajate töö ning seda, kui erinevaid sildu saab välja mõelda. Meile usaldati ka ühe silla kokkupanek.“

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785