Tartu laenab haridushoonete korrastamiseks 20 miljonit

Euroopa Investeerimispank ja Tartu linn allkirjastasid 20 miljoni euro suuruse raamlaenulepingu. Laenu abil tehtavad investeeringud on mõeldud Tartu haridushoonete renoveerimiseks ja laiendamiseks.

Tartu Annelinna gümnaasiumi renoveerimist alustatakse käesoleval suvel.   Foto: Tartu linn

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul aitab Euroopa Investeerimispanga rahastus linnal koolide renoveerimise programmiga jõudsamalt edasi minna. „Lähema kümne aastaga on meil kavas rekonstrueerida kõik linna põhikoolid ning seejärel alustada uut remondiringi gümnaasiumides. Igal aastal panustame ka Tartu Kutsehariduskeskuse õpikeskkonna parendamisse. Eesmärk on muuta olemasolevad kooliruumid kaasaegseteks ja paindlikeks õpikeskkondadeks, mis toetavad uuenduslikke õpimeetodeid,“ ütles linnapea.

Tehtavad investeeringud peavad olema kooskõlas Euroopa investeerimispanga poolt vastuvõetud kliimaprioriteetidega ning toetama ka nutilinna ja energiatõhususe eesmärke.

Euroopa Investeerimispanga asepresident Alexander Stubb usub, et laen võimaldab Tartul saavutada hariduslinnana oma eesmärke. „ Õpilastele piisavate võimaluste pakkumine avaldab olulist mõju nende õpiedule. Tartu kuulsus hariduslinnana ulatub kaugele ja olen uhke, et Euroopa Investeerimispank saab sellele pikale ajaloole positiivse panuse anda. Panga missioon on inimeste elusid parendada läbi finantseeringute ja see projekt on selle jaoks igati sobiv. “

Tartule antav laen on esimene väljaspool Tallinna antud Euroopa Investeerimispanga laen Eestis.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785