Autor: Ehitusuudised • 26. november 2018

Sisekaitseakadeemia kuulutas välja Narva õppehoone ehitushanke

Sisekaitseakadeemia kuulutas koos Tartu Ülikooliga välja ühise ehitushanke uue Narva õppekompleksi rajamiseks. Tegemist on riikliku suurehitisega Narvas, mis oma 7200 ruutmeetrise sisepinnaga loob võimalused sisekaitseõppe läbiviimiseks meie idapiiri lähistel.

Hoonet hakkavad õppe- ja majutuskompleksina kasutama ka teenistuses olevad politseinikud ja piirivalvurid ning Tartu Ülikooli Narva kolledži tudengid. Mis kohalike jaoks olulisim – Narva valmib nüüdisaegne kaheksa rajaga siseujula, mida saavad sportimiseks ja tervise parandamiseks kasutada kõik narvakad ja ka linna külalised.

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raiki sõnul lahendab hoone korraga mitmeid väljakutseid: toob kahanevasse linna eesti noori, edendab kõrgharidust piirilinnas, toetab tervislikku eluviisi ja kaunistab linnakeskkonda. Lisaks on see hea näide koostööst, lisas Raik. Maja rajatakse partnerluses Tartu Ülikooli ja Politsei- ja Piirivalveametiga.

Parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldati möödunud aasta sügisel rahvusvaheline arhitektuurivõistlus, milles osales kokku 14 tööd. Aasta tagasi, 29. novembril 2017 valiti välja Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse arhitektuuriline lahendus, mille ideekavandi nimega TWIX koostas arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks meeskond (Gert Guriev, Markus Kaasik, Kerstin Kivila, Mihkel Meriste, Andres Ojari ning Ilmar Valdur).

Eesti Arhitektide Liidu president Katrin Koovi sõnul torkas võidutöö silma eelkõige selge linnaruumilise seisukohavõtu, inimsõbraliku siselahenduse ja julge materjalikasutuse poolest. Koov tõdes arhitektuurilise lahenduse väljavalimisel, et puidu kasutamine ideekavandi juures on ühest küljest märgilise tähendusega linna jaoks, kuna Narvast on pea täielikult kadunud ajaloolised puithooned, ent teisalt ka akadeemiale, kuna ülikoolil valmis hiljuti mahukas rakendusuuring mitmekorruseliste puitehitiste tuleohutuse teemal.

Narva rajatava õppekeskuse ehitushanke eelarve on 16 miljonit eurot. Kui palju ehitis ise maksma läheb, selgub hankemenetluse käigus. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 14. jaanuar 2019. Sisekaitseakadeemia avab Narvas Kerese 14 kerkiva õppekompleksi uksed 2020. aastal.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785