Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on 25-aaastane

Eesti Arhitektuurimuuseumis võib praegu külastada näitust Eestis viimase saja aasta jooksul ehitatud märgilistest hoonetest ja rajatistest – „100 ehitist – sada aastat. Eesti lugu ehitistes 1918 – 2017“.

„Soovisime tähistada oma veerandsajandat sünnipäeva ning ühildada seda Eesti Vabariigi sajanda aastapäevaga. Kuidas on saja aasta jooksul arenenud ehitusala, mil määral muutunud ehitusmaterjalid, milliseid oskusi on oodatud ehitajatelt?“ nii kirjeldas EETL-i juhatuse esimees Meelis Einstein näituse ideeni jõudmist.

Koos Eesti Ehitusettevõtjate Liiduga valmistati näitust ette ligemale aasta jooksul. Kaks liitu kutsusid kokku erinevate ehitusala liitude esindajatest þürii, kes valis välja ehitised, mis esindaksid nii meie arhitektuuri kui inseneriala tippsaavutusi. Iga aastat ilmestab üks ehitis. Lisaks näitusele trükiti ka asjakohane, rohkete piltidega varustatud täisvärvitrükis raamat.

Meelis Einstein kutsus kõiki külalisi otsima üles oma sünniaasta ehitiseks valitud hoone või rajatis, et meenutada nõnda selleaegseid tavasid ning elada kaasa ehituse arengule.

EETL-i juhatuse esimees tänas näituse ja raamatu koostamise idee autorit Toomas Kääni kommunikatsioonifirmast In Nomine ning näituse kuraatorit ja raamatu koostajat Leele Väljat.

Samuti peeti meeles endisi EETL-i juhatuse esimehi ja tegevtöötajaid. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitusala asekantsler Jüri Rass tuletas meelde, et temagi on olnud ehitusmaterjalitööstusega lähedalt seotud, veel kutsus ta kõiki tootjaid digitaliseerimise tulevikuteele. Ehitusmaterjaliala asjatundjad kõnelesid ehitusmaterjalide dokumentidest ja liginullenergia lähitulevikust. Vallot Mangus iseloomustas oma tööd 100 ehitise valimise þüriis. Päeva juhtis Kristo Elias.

Näitus on Eesti Arhitektuurimuuseumis avatud kuni 2. detsembrini 2018.

 

 

Galerii

Osale arutelus

  • Enno Rebane
    EETL tegevdirektor

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed