Projektijuhtimine on ehitusinseneri kutseoskuste vältimatu osa

“Hästi korraldatud koostöö kindlustab meeskonna ja huvipoolte rahuolu ja kindlustunde kogu projekti vältel. Koostöö korraldus on vahetult seotud ka töö tõhususega ja mõjutab projektide kasumlikkust,” rõhutab projektijuhtimise ja juhtimise arendamisega üle 20 aasta tegelenud koolitaja Tiit Valm.

Hästi korraldatud koostöö mõjutab lisaks kasumlikkusele ka tööohutust ja ehituskvaliteeti, seetõttu hindab Ehitusinseneride Liit oma inseneride kompetentsina projektijuhtimist ning peab Valmi poolt läbiviidavaid koolitusi ehitusinsenerile vajalikuks. Viimase kinnituseks on koolituse eest antavad ehitusinseneri täiendusõppe punktid: kuuepäevase koolituse läbimise eest saab koos projektijuhtimise kutseeksami sooritamisega kokku 45 täiendusõppe punkti, mida saab kasutada ehitusinseneri kutse taotlemisel ja taastõendamisel.

“Projektijuhtimise kutse keskendub eelkõige inimeste omavahelise koostöö korraldamisele ja töökorralduse efektiivsusele,” ütleb Valm ja tõdeb et seega on need kutsed ehitusinsenerile üksteist täiendavateks. Projektijuhtimse kompetentsid on ehituse projekti- ja objektijuhi töö lahutamatu osa.

Valmi sõnul ei osatud siis, kui projektijuhtimise kutseid väljastama asuti, oma ala tippspetsialistide nii suurt huvi projektijuhtimise kutsetunnistuse vastu ennustada. Kutset taotlema saabunud tipp-professionaalidest on tema sõnul umbes pool kuni kaks kolmandikku ehituse projektijuhid.

Valm tunnistas, et praegusel hetkel ei ole projektijuhtimise kutse omandamine küll veel kohustuslik ei kodumaistele ega välismaistele ehitusinseneridele, ent kindel on see, et mida avatumaks ja rahvusvahelisemaks läheb keskkond, seda olulisemaks muutuvad tõestatavad kompetentsid.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed