Merko Infra ehitab Balticconnectori kompressorjaamade toiteks kaks alajaama

Foto: Postimees/Scanpix

Elering ja ühishangetes osalenud Elektrilevi sõlmisid Merko Infra AS-ga lepingud Kiini 110 kilovoldise alajaama ehitamiseks ja Paldiski 110 kilovoldise alajaama laiendamiseks. Alajaamadest saavad toite Eesti ja Soome vahelise gaasiühenduse Balticconnectori kompressorjaamad.

Kiini alajaamast Viljandimaal saab toite Puiatu kompressorjaam ja Paldiski alajaamast Paldiski kompressorjaam. Mõlemas piirkonnas tõuseb tööde tulemusena ka elektri varustuskindlus, kuna alajaamade trafosid kasutatakse peale Balticconnectori kompressorjaamade töös hoidmise ka lõpptarbijate elektriga varustamiseks.

Eleringi ja Elektrilevi ühishangetena korraldatud riigihangetele laekus kokku neli pakkumust. Mõlemal hankel osutus edukaks Merko Infra AS. Elering ehitab alajaamades välja kõrgepinge osa ja Elektrilevi keskpinge osa.

Kiini alajaama ehituse kogumaksumuseks Eleringi jaoks kujuneb üks miljon eurot ja Paldiski alajama laienduse maksumuseks 0, 3 miljonit eurot, lepingute kogumaksumuseks on vastavalt 1,68 ja 0,54 miljonit eurot. Tööd lõpetatakse Paldiski alajaamas 2019. aasta juunis ja Kiini alajaamas 2019. aasta juulis.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785