Merko Infra ehitab Balticconnectori kompressorjaamade toiteks kaks alajaama

Elering ja ühishangetes osalenud Elektrilevi sõlmisid Merko Infra AS-ga lepingud Kiini 110 kilovoldise alajaama ehitamiseks ja Paldiski 110 kilovoldise alajaama laiendamiseks. Alajaamadest saavad toite Eesti ja Soome vahelise gaasiühenduse Balticconnectori kompressorjaamad.

Kiini alajaamast Viljandimaal saab toite Puiatu kompressorjaam ja Paldiski alajaamast Paldiski kompressorjaam. Mõlemas piirkonnas tõuseb tööde tulemusena ka elektri varustuskindlus, kuna alajaamade trafosid kasutatakse peale Balticconnectori kompressorjaamade töös hoidmise ka lõpptarbijate elektriga varustamiseks.

Eleringi ja Elektrilevi ühishangetena korraldatud riigihangetele laekus kokku neli pakkumust. Mõlemal hankel osutus edukaks Merko Infra AS. Elering ehitab alajaamades välja kõrgepinge osa ja Elektrilevi keskpinge osa.

Kiini alajaama ehituse kogumaksumuseks Eleringi jaoks kujuneb üks miljon eurot ja Paldiski alajama laienduse maksumuseks 0, 3 miljonit eurot, lepingute kogumaksumuseks on vastavalt 1,68 ja 0,54 miljonit eurot. Tööd lõpetatakse Paldiski alajaamas 2019. aasta juunis ja Kiini alajaamas 2019. aasta juulis.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed