Autor: Ehitusuudised • 2. juuli 2018
Autor: RKAS

RKAS kuulutas välja Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ehitushanke

Riigi Kinnisvara AS kuulutas välja Kohtla-Järve tulevase riigigümnaasiumi õppehoone ehitustööde riigihanke. Ehitustegevusega on plaanis alustada sel sügisel ning kaasaegne ja õpilasesõbralik koolihoone avada aasta pärast.

Ca 2 800 ruutmeetri suurune gümnaasiumihoone on kavas ehitada endise Kohtla-Järve Pärna Põhikooli hoone asemele aadressil Pärna tänav 47.

Koolihoone rajamisel pööratakse erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele, eesmärgiga ehitada liginullenergia koolihoone.

2017. aasta suvel läbi viidud arhitektuurivõistluse võitis ning uue koolihoone projekteeris arhitektuuribüroo BOA OÜ (arhitektid Margus Soonets, Jürgen Lepper, Anto Savi ja Maiu Hirtentreu).

Haridus- ja teadusministeerium ning RKAS sõlmisid koostööleppe, mille kohaselt gümnaasiumihoone rajamist juhib RKAS, sealhulgas viib läbi kõik vajalikud riigihanked. Eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada õppetööks igati sobiv koolihoone, mis vastaks kehtestatud nõuetele, oleks võimalikult vastupidav ja kauakestev.

Kohtla-Järve tulevase riigigümnaasiumi ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Pakkumusi oodatakse 25. juulini.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785