Palkmajaehitajad peavad kutsevõistlust

Foto: Eesti Puitmajaliit

26.mail toimub Räpinas Eesti palkmajaehitajate kutsevõistlus, kus osaleb kokku 13 võistlejat. Esmakordselt saavad võistluse raames oma oskused proovile panna ka mitte-professionaalid ehk palkehituse eriala õppijad Hiiumaa Ametikoolist.

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võistlusülesanne on valmistada üks palkmaja nurgatüüp: eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk või sadultapp. Kohtunikud hindavad ülesande teostamise kiirust ja täpsust. Osalejad saavad kusjuures nurgatüübi ise valida, mistõttu saab otsustavaks võistleja vilumus ja sooritusaeg. Võistlusülesande kõige korrektsemalt ning sealjuures kiireima ajaga valmistanud osaleja saab parima palkmajaehitaja tiitli.

Võistlejaid on sellel aastal kokku 13 ja kui seni pole nurgatüübi ega oskustaseme alusel eraldi kategooriateks jaotatud, siis seekord on palkmajaehituse eriala omandajate jaoks eraldi hindamisarvestus. Võistlust korraldatakse esimest korda mitte-professionaalide kategoorias, kus panevad oma oskused proovile 5 Hiiumaa Ametikooli õppurit (nn non-professional klass). 

Teist aastat järjest on töövahendid ülesande sooritamiseks vabad, mis tähendab, et osalejad saavad kasutada kõiki tavapäraseid ja igapäevatöös kasutatavaid tööriistu. See muudab võistlusülesande reaalsetele tingimustele rohkem sarnasemaks ning võimaldab ka pealtvaatajatele näidata palkmajaehituses kasutatavat tehnoloogiat.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785