Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 5. märts 2018

KMG vaidlus Eesti Raudteega jätkub riigikohtus

Arno Elias, KMG Insenerehitus.
Riigikohus võttis täna menetlusse KMG Inseneriehituse kaebuse, millega jätkub nende vaidlus Eesti Raudteega, kirjutas Äripäev.

„Oleme rahul, et meie kassatsioonkaebus on menetlusse võetud. Jääme ootama riigikohtu lahendit,“ kommenteeris KMG juht Arno Elias riigikohtu tänast otsust Äripäevas.Äripäev kirjutas eelmisel kuul, et Eesti Raudtee suurhange ajas riigifirma tülli KMGga, kes pettus liiklusjuhtimissüsteemihanke korraldamises. Magus töö läks Soome firmale, mille hingekirjas on Eesti Raudtee endine konsultant Kimmo Örn, kes Eesti Raudteega kinnitab, et ei saanud hanke kohta delikaatset infot. KMG juhatuse liige Indrek Pappel ütles aga, et tõeline konsultant ei konsulteeri tellijat ega lähe seejärel töövõtja poole üle. „See, kas ta tegi seal (Eesti Raudtees – toim) tööd kaks tundi või kaks kuud, ei ole oluline. Fakt on kole.“KMG ja ühispakkuja, tšehhide AŽD Praha tahavad, et tühistataks riigihangete vaidlustuskomisjoni otsus, mis neid ei toetanud, samuti ootavad Mipro võitjaks valimise kehtetuks tunnistamist.

Mipro võitis Lääne-Harju uue liiklusjuhtimissüsteemi projekteerimis-ehitushanke. Kui Eesti Raudtee arvas, et liiklusjuhtimisprojekt õnnestub ära teha 28,7 miljoni euroga, siis soomlaste Mipro lubas töö teha 16,5 miljoni euroga ehk siis lubas arvatust umbes 43% väiksemat hinda. Teiseks jäänud KMG Inseneriehituse ja Tšehhi firma AŽD Praha pakkumine oli Mipro omast juba pea 65% kallim.Loe täismahus artiklit Äripäevast.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785