• 29.01.18, 18:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Matthias Rippmann tegutseb digitaalse arhitektuuri eesliinil

Saksa arhitekt Matthias Rippmann kuulus meeskonda, mis ehitas 2016. aasta Veneetsia biennaalil palju tähelepanu pälvinud 399 paekiviplaadist koosneva “Armadilli võlvi”, mille osade ühendamiseks ei kasutatud sideainet. Novembris andis ta EKA avatud loengute sarja raames Tallinnas loengu teemal “Paekivi ja uued tehnoloogiad arhitektuuris” ja soostus vastama ka Ehitaja küsimusele.
399 paekiviplaadist koosnev “Armadilli võlv".
  • 399 paekiviplaadist koosnev “Armadilli võlv".
  • Foto: Iwan Baan
TSITAAT
“Paljud arhitektid töötavad tänapäeval digitaalses keskkonnas, kuid mitte kõik neist ei projekteeri digitaalses keskkonnas. Kui tahta juba varakult konstruktiivset aspekti oma loomingusse tuua, on üks võimalik viis teha seda tarkvara abil.”
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.08.25, 09:00
Argo Luhaste: hilinemised ja lisakulud on sageli seotud geotehniliste oludega
Suurbritannias aastatel 1970–1994 läbiviidud ehitusuuringust, milles analüüsiti hilinemiste ja eelarve ületamiste põhjuseid, selgus, et 40% ootamatutest hilinemistest ja lisakuludest olid seotud geotehniliste oludega. Ehitaja vaates tõusetub küsimus: mis saab siis, kui tegelik kohapealne geotehniline olukord osutub arvatust keerulisemaks?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele