Eesti Puitmajaklaster ja -liit kutsuvad majatootjaid osalema kaheksandal tehasemaja valdkonna konkursil Aasta tehasemaja. Konkursi uuenenud ülesehituse alusel saavad registreeruda nüüd ka puidust väikeehitised ja tehastes toodetud puidust erilahendused.
- Aasta Tehasemaja 2017 konkursi võidutöö: talveaed katusel. Foto: EstHus
Konkursi eesmärk on tunnustada Eestis toodetud puitmaju ja selle valdkonna innukaid ettevõtjaid, kes sektorina kannavad olulist rolli Eesti majanduses nii täna kui tulevikus. Tunnustuse ja esiletõstmise ning konkursil osalemise vajalikkust kinnitavad ka varasemad osalejad. EstHus OÜ juhatuse liige, Janek Paabut sõnas 2017.a võiduauhinda üle võttes, et meeskonnale nii ajaliselt kui mahuliselt väljakutsuv projekt sai konkursi kaudu olulise tunnustuse. „Selline ridaelamute kompleksi arendus oli siiamaani suurim meie ettevõtte ajaloos. Palju tänu Eesti Puitmajaliidule ja ?klastrile, kes Aasta Tehasemaja konkurssi nende aastate jooksul on korraldanud, sest puitmajad väärivad tunnustust.“
Aasta Tehasemaja 2017 konkursi üldvõitja ja parim puitkarkassmaja oli EstHusi Rootsis asuv 61 ridaelamuboksist koosnev kompleks üldpinnaga 7370 m2. Projekt eristus teistest tehniliselt keerukate lahenduste nt katusele projekteeritud talveaed ja arhitektuurse terviklikkuse poolest.
Tehasemaja konkursile võib esitada Eesti tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2015-2018. Kandideeriv objekt peab sisuliselt vastama kolmele nõudele: puidust valmistatud põhikonstruktsioon, toodetud Eesti tehases ning hoone kujundamine ja valmistamine peab olema kontrollitud Eesti ettevõtte poolt.
Traditsiooniliselt valib Aasta Tehasemaja välja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.
Aasta tehasemaja 2018 konkursi üldvõitja ning parim käsitööpalkmaja, masintoodetud palkmaja, puitkarkassmaja, väikeehitis ning erilahendus kuulutatakse välja 4. aprillil ehitusmessil Eesti ehitab.
Konkursil osalemise täpsed tingimused ja juhised on leitavad Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri kodulehelt. Töid oodatakse 11. märtsiks.
Seotud lood
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.