Kohtla-Järve Tööstuspargis lõigati linti

Foto: Rand ja Tuulberg

Eelmisel nädalal avati pidulikult Kohtla-Järve tööstuspark, mis on suurim keemiapark Baltikumis. Tööstuspargi taristu ehitas konsortsium koosseisus RTS Infraehitus, Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ja Wesico Projekt.

Projekteerimis-ehitustöövõtu lepingu raames kaevati ja täideti üle 40 000 m³ pinnast, ehitati üle 15 000m² asfaltteid ning maasse paigaldati üle 17 km erinevaid trasse, torusid ja kaableid, teatas Rand ja Tuulberg.

Kohtla-Järve keemiaettevõtetele suunatud tööstusparki, mida rahvusvaheliselt turundatakse kui Baltikumi keemiaparki, hakati rajama aastal 2010, kui kehtestati 80 hektari suuruse ala detailplaneering.

2014. aastal sai ala arendav sihtasutus Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus riigilt enda käsutusse pargi alla jääva maa, 2017. aastal lõpetati seal taristu ehitus ning juba 2018. aasta lõpus või järgmise aasta alguses loodetakse näha, esimese tootmishoone ehitamist. Eeldused selleks on olemas, sest esimene krunt 28 saadaolevast on endale juba omaniku leidnud, vahendas Põhjarannik.

Kokku läheb tööstuspargi taristu ehitamine maksma 2,8 miljonit eurot, millest 85 protsenti tuleb toetusena Euroopa regionaalarengu fondist, pool sellest on praeguseks kulutatud. Ehitamist ootab veel aurutorustik pargi ja VKG vahel.

Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse juht Teet Kuusmik ütles Põhjarannikule, et eelmine, 2017. aasta oli nende sihtasutuse jaoks hea aasta. Kokku sõlmiti mullu 11 lepingut. “Huvi kasvas märgatavalt ning ma ennustan, et see huvi kasvab, mitte ei kao,” ütles ta.

Kui mullu alustati ühe ettevõtte ehitamist, siis praegu peab seitse lepingupartnerit läbirääkimisi ehitajaga kas juba ehituse alustamiseks või projekteerimiseks ning nii mõnigi hakkab kindlasti sellel aastal ehitama.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785