4 jaanuar 2018

Valmis esimene 110V kõrgepingeliin

Kaader uue elektriliini droonivideost  Foto: Elektrilevi

Detsembris valmis Elektrilevil esimene 110 kV pingel elektriliin, mis parandab varustuskindlust ning võimaldab tarbimiskoormust kasvatada.

Elektrilevi tellimusel ehitas Kehra-Kose liini ehitas Empower AS, Kose alajaama rekonstrueerimistöid tegi ABB AS. Investeeringu maht 27 kilomeetrile ulatus 1,1 miljoni euroni. Ehitatud liini piirkonnas paraneb mahukate investeeringute tõttu elektrivarustus nii Kose kui ka Kehra elanikele, lisaks ka kohalikele ettevõtetele, millest suurimad on Klaasimeister AS ning Horizon Tselluloosi ja Paberi AS.

Elektrilevi ehituse osakonna juht Kristo Külljastinen ütles, et Kehra-Kose 110 kV liini kasutusele võtmine oli Elektrilevi jaoks ajaloolise tähtsusega sündmus. Kõrgema pingega liinide kõige olulisem eelis kesk- ja madalpinge liinide ees on madalamad tehnilised võrgukaod ja võimalus viia elektrit sama liini abil kaugemale. Miinuseks on kallim ehitushind ja laiem kaitsevöönd, mis seab teatavad piirangud investeeringute realiseerimisele.

Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõte Eestis ning haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785