21 detsember 2017

Energiahiiul valmis Järvamaal päikeseelektrijaam

Elektrijaam Estonia piimafarmi katusel  Foto: Eesti Energia

Eesti Energial valmis Järvamaal esimene päikeseelektrijaam, kus paigaldati elektritootja kulul päikesepaneelid piimafarmi katusele. Elektrijaama ehitust finantseeris, jaama omanikuks ja hooldajaks jääb Eesti Energia.

„Päikeseelektrijaam Estonia piimafarmi katusel on näide uuest koostöömudelist, kus me loome kliendile sobiva energialahenduse võtmed kätte põhimõttel,“ ütles Eesti Energia juhatuse liige Andres Sutt.

„Päikeseenergial põhinevad hajaenergeetika lahendused on ülemaailmne trend, mis on viimastel aastatel ka Eestis laialt levima hakanud,“ kommenteeris Enefit Greeni juht Aavo Kärmas ja lisas, et piimafarmi katusele paigaldatud päikeseelektrijaam on märgilise tähtsusega.

Ainulaadne on projekt selle poolest, et tarbija – piimafarm – ei pidanud ise elektrijaama ehitusse raha investeerima. Päikesest toodetava elektri hind on fikseeritud ja farm kasutab seda omatarbeks. Päikesest toodetud elekter katab ca 15% farmi aastasest ja suurema osa suvisest elektritarbimisest.

Enefit Green paigaldas Estonia piimafarmi katusele kokku 644 päikesepaneeli, süsteemi võimsuseks on 174 kilovatti. Päikesepaneelid võtavad enda alla üle 1000 m2 suuruse pinna.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785