Energiahiiul valmis Järvamaal päikeseelektrijaam

Elektrijaam Estonia piimafarmi katusel
Elektrijaam Estonia piimafarmi katusel

Eesti Energial valmis Järvamaal esimene päikeseelektrijaam, kus paigaldati elektritootja kulul päikesepaneelid piimafarmi katusele. Elektrijaama ehitust finantseeris, jaama omanikuks ja hooldajaks jääb Eesti Energia.

„Päikeseelektrijaam Estonia piimafarmi katusel on näide uuest koostöömudelist, kus me loome kliendile sobiva energialahenduse võtmed kätte põhimõttel,“ ütles Eesti Energia juhatuse liige Andres Sutt.

„Päikeseenergial põhinevad hajaenergeetika lahendused on ülemaailmne trend, mis on viimastel aastatel ka Eestis laialt levima hakanud,“ kommenteeris Enefit Greeni juht Aavo Kärmas ja lisas, et piimafarmi katusele paigaldatud päikeseelektrijaam on märgilise tähtsusega.

Ainulaadne on projekt selle poolest, et tarbija – piimafarm – ei pidanud ise elektrijaama ehitusse raha investeerima. Päikesest toodetava elektri hind on fikseeritud ja farm kasutab seda omatarbeks. Päikesest toodetud elekter katab ca 15% farmi aastasest ja suurema osa suvisest elektritarbimisest.

Enefit Green paigaldas Estonia piimafarmi katusele kokku 644 päikesepaneeli, süsteemi võimsuseks on 174 kilovatti. Päikesepaneelid võtavad enda alla üle 1000 m2 suuruse pinna.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed