Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärgu projekteerib Sweco

Maarjamõisa meditsiinilinnaku esimene ravikorpus avati 2008. aastal.
Maarjamõisa meditsiinilinnaku esimene ravikorpus avati 2008. aastal.

Oktoobri alguses sõlmis Tartu Ülikooli Kliinikum projekteerimislepingu SWECO Projekt AS-i ja Architecture Workshop Finland Oy-ga Maarjamõisa meditsiinilinnaku III järgu projekteerimiseks.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärgu eesmärk on ehitada uus lastekliinik, kõrvakliinik ja päevakirurgiakeskus. Uus lastekliiniku hoone (M-korpus) hakkab paiknema H-korpuse jätkuna erakorralise meditsiini osakonna ehk nn EMO praeguse parkla asemel. Erakorralise meditsiini osakonna parkla kavandatakse maa alla. Teine uus hoone on planeeritud praeguse C-korpuse asemele ning uue ehitamiseks tuleb vana hoonetiib lammutada. Tulevasse C-korpusesse rajatakse uus päevakirurgiakeskus ja kõrvakliinik, samuti hakatakse seal ravima näo- ja lõualuudekirurgia eriala patsiente. 

Kliinikumi projektijuhi Toomas Kivastiku sõnul annab III ehitusjärk Maarjamõisa meditsiinilinnakule juurde 26 000 m2 brutopinda. „Meditsiinilinnaku III ehitusjärk peaks valmima aastaks 2022,“ lisab Toomas Kivastik.

„Antud projekti puhul on meie jaoks fookuses funktsionaalne lahendus. Kuna Tartu Ülikooli Kliinikumi hoone on suur, tuleb erilist tähelepanu pöörata olemasoleva hoone ja uute korpuste logistilisele lahendusele. Oluline on, et projekteeritav hoone oleks nii patsientide kui ka töötajate vaatenurgast hästi planeeritud,“ sõnas Sweco Projekt AS tegevjuht Keijo Vaher.

Architecture Workshop Finland Oy on projekteerinud ka kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku II ehitusjärgu ehk J-, K- ja L-korpused. Arhitekt Matti Anttila peab suureks auks osalemist ka kliinikumi meditsiinilinnaku III ehitusjärgu projekteerimisel. „Usume, et päevavalgus ja siseruumide kvaliteetne keskkond mõjuvad hästi patsiendi tervenemisele. Hea keskkond tagab personalile töö sujuva korralduse ja patsientidele efektiivse ning jätkusuutliku ravi,“ ütles Matti Anttila.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärgu kogumaksumus (koos seadmete ja mööbliga) on ca 70 miljonit eurot koos käibemaksuga, millest veerand kaetakse EL struktuuritoetusega. Projekteerimise maksumus koos käibemaksuga on ligikaudu 4,8 miljonit eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed