• 19.09.17, 13:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saksa kliimainsener: hea arhitektuur võrdub ilu pluss funktsionaalsus ja jätkusuutlikkus

Tahtes muuta ehitatud keskkonda, tuleb muuta uuringute, disaini ja inimeste kaasamise etappe. Jätkusuutlikud hooned ei pea olema koledad, need on lihtsalt kehvade arhitektide töö, usub Saksa kliimainsener ja Müncheni Tehnikaülikooli professor Thomas Auer.
Saksa kliimainsener: hea arhitektuur võrdub ilu pluss funktsionaalsus ja jätkusuutlikkus
  • Foto: Artun
Thomas Auer
Stuttgardi ülikooli lõpetanud Thomas Auer alustas oma karjääri kliimaküsimustele keskendunud inseneriettevõttes Transsolar 1994. aastal. Tema väljapaistev insenerivõimekus ja juhtimisoskused tõid ta aastal 2000 ettevõtte juhtkonda. Tuginedes põhjalikele teadmistele integreeritud ehitussüsteemidest ja hoonete energiatõhususest, on Auer arendanud energia- ja ehitusteenuste kontseptsioone projektidele üle terve maailma ning pälvinud tunnustust nende uuendusliku disaini ja energiatõhususe eest. Tema väljatöötatud kontseptsioonid on maailma tipparhitektide loomingulise käekirja tähtis osa. Auer on osalenud paljudes rahvusvahelistes disainiprojektides ja -võistlustel koostöös maailma tuntud arhitektidega.
Thomas Auer on andnud külalisõppejõuna aastail 2001–2008 loenguid Yale’i Ülikoolis Ameerika Ühendriikides. Ta on õpetanud ka Kasseli Ülikoolis, the École Spéciale d’Architecture’is Pariisis, Sassari Ülikoolis (Universit? degli Studi di Sassari) Itaalias ja Ryersoni Ülikoolis Torontos. Alates 2014. aastast on Thomas Auer Müncheni Tehnikaülikooli professor.
Olulisemad projektid:
KfW pank Frankfurdis
Lycée Charles de Gaulle Damaskuses
Manitoba Hydro büroohoone Winnipegis Kanadas, mida peetakse üheks energiasäästlikumaks kõrghooneks Põhja-Ameerikas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 15:18
Optimus Systems: kuidas väike meeskond on kasvanud Eesti turvasektori liidriks
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele