Kõrge ehitusaktiivsus tõstab hinda

Tsemendi- ja killustikutootja Kunda Nordic Tsemendi juht Meelis Einstein rääkis Äripäevale, et kõrge ehitusaktiivsus annab nii kuludele kui hindadele oma tõusu. "Eelmisest buumist palju tihedam konkurents ei lase hindasid niimoodi rabinal tõsta, nagu paljud tahaksid,“ ütles ta.

Einsteini sõnul ei ole neil tsemendi ja killustiku hinnad eriti tõusnud, kuid suurenenud mahud on lõppkokkuvõttes olukorda parandanud. "Kui kogused on tõusnud, siis teatud hinnad on ka. Ma ei saa seda öelda meie toodete kohta, aga ehitustoodete sektor on väga lai.“

Einstein jätkas, et kulud tõusevad ettevõtte jaoks niikuinii, sest palgad tõusevad. Nende sektoris suurendab kulusid ka igal aastal viis protsenti kasvav kaevandusõiguse tasu.

Tööstustoodangu hinnaindeks tõusis statistikaameti andmetel juulikuus võrreldes eelmise aasta sama ajaga 4,1 protsenti. Sellega on indeks taastunud 2014. aasta tasemeni.

Presidendi majandusnõunik Heido Vitsur ütles, et tootjahindade praegune tase kinnitab täiendavalt, et paari eelmise aasta surutis majanduses on möödas.

Erilist tootjahindade tõusu tema sõnul nende numbrite taga siiski näha ei saa. "Pikema perioodi tootjahindade dünaamikat vaadates on näha, et hinnad on suurenenud üksnes võrdluses kahe eelmise aastaga, kuid mitte kolme aasta taguse ajaga,” tõdes ta.

Loe täismahus artiklit Äripäevast.

Meelis Einsteini nägemust, milliseks kujuneb ehitusmaterjalide tootjate jaoks 2018. aasta, saad kuulata 14. septembril toimuval konverentsil Materjalitootjate äriplaan 2018. Registreeru SIIN.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed