Eesti majatootja ehitas Hiinas Disneylandi

Värskelt Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimeheks saanud Kaarel Väer ütles, et käes on ideaalne aeg vallutada Aasia turg.

„Praegu soosib puitmajade tootmist ja paigaldamist Hiina sealne muutunud seadustik, mis keskkonnaprobleemide, õhusaaste ja muu sellise tõttu sunnib näiteks puhkekülade ehitajaid rajama vaid puidust maju,“ ütles Väer.

Väeri juhitav Kuressaares asuv ehitus-ja tootmisettevõte Saare Erek juba ekspordib Hiinasse.

Ust Aasia turule hakkas ettevõte avama kolm aastat tagasi, kui pärast analüüsi selgus, et keegi Eestis väga Aasia suunal ei toimetanud. Esimese tellimuseni Hiinast jõuti eelmisel aastal. „Esimene maja, kohvik-restoran, on püstitatud Shanghaisse rajatud Disneylandi. Pooleli on järgmine projekt, puhkeküla arendus Tiibeti ja Mongoolia piiri lähedal. Sel suvel on kavas suurendada kohapealset müügimeeskonda – järelikult potentsiaali asjal on,“ rääkis ta.

Väer rõhutas, et Hiina on suurte võimaluste turg, aga kiiret tulemust oodata ei tasu. „Meil läks esimeste tellimuste saamiseks kaks ja suuremamahulise koostöö alustamiseks kolm aastat,“ ütles ta.

Väer nentis, et Aasias võtab puitmajade müük ja turundus märksa kauem aega kui sellega juba harjunud Euroopas, kuid sellegipoolest tasub jääda kannatlikuks ja tuua Aasias suheldes esile Eesti puitmajatootjate tugevad küljed. „Kui klient pole huvitatud suvemajast, on ta ehk huvitatud element- või moodulkontseptsiooniga kortermajast. Siin tuleb jällegi mängu koostöö tootjate vahel, et suuremaid mahte täita,“ ütles ta. Väer näeb Hiina ja Aasia turgu tervikuna hea alternatiivina Skandinaavia turule.

„Siit tulebki välja Eesti Puitmajaliidu ja sektori tugevus: kui on suuremad päringud, on alati võimalik panna seljad kokku ja minna koos lahingusse. Seda ka tehakse,“ kiitis ta.

Loe täispikka intervjuud Kaarel Väeriga SIIT.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed