• 04.08.17, 10:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Neljarealine teelõik kindlustab TREV-2 tööga kolmeks aastaks

Kose–Ardu maanteelõigu neljarajaliseks ehitamise hanke võitnud TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens rääkis Postimehele, et nii suuri tellimusi tuleb väga harva ette.
Sven Pertens
  • Sven Pertens
  • Foto: Andres Haabu
Lepingu kogumaksumuseks on ligi 50,7 miljonit eurot.
TREV-2 Grupi jaoks on leping oluline eelkõige seeõttu, et see annab neile tööd ja tellimusi kolme aasta peale ette. «See loob võimaluse stabiilseks arenguks. Töö on ees ja seda saab järjepidevalt teha.» Ettevõtte käivet kasvatab hankevõit järgnevatel aastatel paarkümmend protsenti.
Pertensi sõnul pakub sajandi tee-ehituse projekt neile hulgaliselt väljakutseid. Esiteks nõuab teelõigu ehitamine väga palju erinevate pinnaste liigutamist ja tee muldkeha ehitamist. Kui tavaliselt ehitatakse uus tee vana maantee kõrvale või peale, siis nüüd jookseb see täiesti uues asukohas.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Teine suur väljakutse on materjalide logistika ja planeerimine, kuna kogused on suured ja möödapanek võib väga kalliks maksma minna. «Kõik see eeldab suurepärast koordineerimist ja koostööd,» selgitas Pertens.
Ettevõte kavatseb tee- ehitusega alustada niipea kui võimalik.
Loe täismahus artiklit Postimehest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.26, 09:25
Katuseaken ei ole enam ainult valgusallikas, vaid osa hoone energiatõhususest
Lamekatuste puhul on loomuliku valguse lahendamine olnud kompromiss tehniliste piirangute ja arhitektuursete ambitsioonide vahel. Viimastel aastatel on aga katuseakende tehnoloogia areng seda tasakaalu muutnud. Üha enam nähakse katuseakent lahendusena, mis aitab korraga tuua ruumi valgust, tagada ventilatsiooni ning hoida energiakulud kontrolli all.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele