Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 20. juuli 2017

Tallinna uue vangla energiakeskuse põhiseadmed said paika

Tallinna uue vangla eskiis.
Autor: RKAS
Tallinna uue vangla energiakeskuse operaator Adven Eesti AS lõpetas valmiva katlamaja põhiseadmete paigaldustööd. Biokütuste, kütteõlide ning gaasikütte katla paigaldamise järel on täisautomaatne katlamaja valmis alustama soojatootmist käesoleva aasta 1. septembrist.

Vähem kui kahe kuu jooksul jätkuvad Tallinna vangla kaugjuhitavas katlamajas tööd suitsukäikude ehituse, torustike montaaži ning elektri- ja automaatikatöödega.

 “Tallinna vangla on eeskujulik näide avaliku- ja erasektori koostööst - küttelahenduse väljatöötamise usaldamine professionaalidele säästab vangla tuleviku küttekuludelt ligikaudu 40 protsenti võrreldes näiteks Tallinna kaugkütte hinnaga,” selgitas Adveni juhatuse esimees Urmo Heinam. Tema sõnul tagatakse tänu viiele erinevale võimalikule kütteliigile ja kolmele erinevale katlale vanglas ilmselt Eesti kõrgeim varustuskindlus.

Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse liikme ja haldusdirektori Tanel Tiitsu sõnul ollakse vangla ehitustöödega graafikus. “Arvestades tänapäevaste energiasüsteemide keerulisust ja alginvesteeringute mahtu ei olegi mõistlik alati ise tootmisseadmetesse ja inimeste kompetentsi investeerida ja neid siis hiljem ülal pidada. Seetõttu panustab Riigi Kinnisvara oma ala professionaalidele ja ostab soojusenergiat,” selgitas Tiits.

Adven rajab Tallinna uue vangla energiakeskuse maksumusega 1,6 miljonit eurot ning vastutab soojuse tootmise eest järgneval viieteistkümnel aastal. Soojuse tootmiseks ehitatakse katlamaja koos 2 MW võimsusega biokütustel töötava põhikatlaga. Lisaks rasket või kerget kütteõli kasutav reservkatel võimsusega 2,9MW ning tipukoormuste tarbeks 1,6MW võimsusega maagaasi katel. Ettenägematuteks olukordadeks tagatakse võimalus ühendada vangla küttesüsteemi mobiilne konteinerkatlamaja.

Lisaks Tallinna Vanglale varustab Adven soojusega ka mitmeid teisi avaliku sektori objekte nagu  näiteks KUMU, Põhja Ringkonnaprokuratuuri hoone ja Rahumäe põhikool.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785