Soome ehitusettevõtted YIT ja Lemminkäinen ühinevad, tulemusena saab Lemminkäinenist YITi üks osa, vahendas Äripäev ajalehte Helsingin Sanomat.

- YIT Ehitus kontor Tallinnas
YIT-le kuulub 60% loodavast ettevõttest ning Lemminkäineni omanikele 40% ettevõttest. Lemminkäineni aktsionäridele tähendab ettevõtete ühinemine seda, et iga omatud Lemminkäineni aktsia kohta saab investor 3,6146 YITi aktsiat.
Liitumine peaks toimuma vahemikus selle aasta novembrist uue aasta jaanuarini. Uue ettevõtte töötajate ridadesse kuulub 10 000 töötajat kokku 11 eri riigis. Kombineeritud aastane käive on umbes 3,4 miljardit eurot ning kasum ligikaudu 85 miljonit eurot.
YIT Eesti käive ulatus Äripäeva Ehitusettevõtete TOPi andmeil 55 ja Lemminkäinen Eestil 75 mln euroni. 130 mln eurone koondkäive tõstnuks ettevõtted käibelt Nordeconi järel teisele kohale.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Märkimine kestab kuni 4. märts kl 15.30.
Põhja-Tallinna kõrgel mereäärsel platool joonistub üha selgemalt välja Volta kvartali uus peatükk.
Volta SKAI on silmapaistva arhitektuuriga kõrghoonete duo, millest on saamas uus maamärk pealinna siluetil. Samal ajal kui ehitus liigub graafikus ja müügitulemused kinnitavad tugevat turuhuvi, on arendaja avanud ka 2026. aasta esimese Eesti ettevõtte avaliku võlakirjapakkumise.