Tartu saab voolujoonelise tunneli

Sild Tartus
Konkursi võitnud sillaidee

Riia ja Vaksali tänava ristmikule ehitatava kergliiklussilla ja -tunneli arhitektuurivõistluse võitis töö märgusõnaga „Sindlinahk“.

„Uue jalgratturite ja jalakäijate silla ning tunneli ehitamine linna ühte liiklustihedamasse piirkonda on ajaloolise tähtsusega sündmus – liiklus muutub tunduvalt ohutumaks ning ühendus kesklinna ja Maarjamõisa ning teiste linnaosadega saab mugavamaks ja kiiremaks," kommenteeris Tartu linnapea Urmas Klaas.

Võidutöö märgusõnaga «Sindlinahk» pakub välja raudbetoonist silla ja avara sissepääsuga tunneli, mis on kaetud sindlitega.

„Lahendus sulandub hästi ümbritsevasse maastikku ja loob linnaruumi väga huvitava ja pehme vormi,» iseloomustas võidutööd arhitektuuri- ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjus.

Tartu kuulutas jaanuaris välja arhitektuurivõistluse, millega sooviti leida parim võimalik lahendus Riia tänavat ületavale kergliiklussillale ja raudtee viadukti alt läbi minevale kergliikluse tunnelile. Þürii valis konkursi esimeses etapis välja kolm meeskonda, keda kutsuti esitama võistlustöö. Teises etapis esitati kolm eripalgelist tööd, mille vahel þürii pidi otsuse langetama.

Teise ja kolmanda koha jagamise vääriliseks tunnistati kavandid märgusõnaga "Unicorn" ja "Kaheksas". Kõigi kolme võistlustöö autoreid premeerib linn 3000 euroga. Ideekonkursi võitjaga sõlmitakse hankeleping, millega tellitakse silla ja tunneli eelprojekt, ehitus on plaanitud järgmisesse aastasse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed