13. juuni 2017

Sulling: üürimajade ehitus takistab innovatsiooni

Anne Sulling (vasakul) koos Aare Tammemäe ja Gunnar Kobiniga.
Autor: Raul Mee

Riigi raha ei tasu kulutada sinna, kus ei toimu innovatsiooni ehk üürikorterite ehitusse, leiab endine väliskaubandus- ja ettevõtlusminister, reformierakondlasest riigikogu liige Anne Sulling.

„Riigi üks peamisi innovatsioonikulutuste indikaatoreid on kulutused teadus- ja arendustegevusele osakaaluna SKT-st. Hoonete renoveerimine ja ehitamine ei kuulu selle hulka,” teatas Sulling pressile.

Sulling märkis arupärimises ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palole, et minister lubas suunata täiendavad 160 miljonit eurot innovaatilisema Eesti ettevõtluse arendamisse, kuid 60 miljonit sellest läheb üürielamute programmi ja 40 miljonit Tallinna linnahalli rekonstrueerimiseks.

„Rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid IMF-ist soovitavad suunata täiendavaid vahendeid innovatsiooni toetusprogrammidesse nagu EAS-i innovatsiooni- ja arendusosak ja ettevõtte arenguprogramm,” põhjendas Sulling rahulolematust. “Innovatsiooni edendamisel on mõistlik pöörata tähelepanu valdkondadele, kus tase on kõige nõrgem – näiteks töötlevale tööstusele, kus Eesti mahajäämus Euroopa Liidu keskmisest on suurim. Tänane koalitsioon on teinud valiku suunata see raha aga projektidesse, milles pole innovatsiooni loomine võimalik.“

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo vastas riigikogus saadikute arupärimisele innovatsiooni edendamise kohta Eesti majanduses.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785