Pea- ja alltöövõtja tülitsevad vaatetorni üle

Foto: Roadservice

Mullu sügisel Rõuges Ööbikuorus valminud vaatetorni „Pesapuu“ valmimise järel tekkis pea- ja alltöövõtja vahel tööde kvaliteedi üle vaidlus, mis jättis alltöövõtja kuudeks rahata.

Erimeelsused peatöövõtja Via Betoon Eesti OÜ ja alltöövõtja Roadservice OÜ vahel said alguse, kui Roadservice esitas tänavu 2. jaanuaril Via Betoonile teostatud tööde akti, millele viimane aga keeldus alla kirjutamast. Via Betooni esindaja Kevin Vikat ütles Äripäevale, et põhjuseks oli valla poolt tellitud TTÜ ehitusekspertiis, mis järgi olid vaatetorni vundamendis olulised puudused.

Rõuge vald oli juba torni oktoobrikuise avamise järel Via Betoonile töö eest kogu lepingujärgse summa, 182 000 eurot, ära tasunud, kuid Roadservice ühtegi makset ei saanud. 

Just ebakindlus, kas nad saavad senini tehtud töö eest üldse peatöövõtjalt raha, saigiRoadservice-i juhatuse liikme Timo Varese sõnul põhjuseks, miks Roadservice ei ole tänini asunud vaatetorni ümber ka pooleli jäänud vaegtöid tegema ning torni vundamenti parandama. „Me ei läinud tegema, kuna me nägime, et sealtpoolt ei paistnud soovi maksta,“ tõdes ta.

Vikati sõnutsi ei tehtud makseid seetõttu, et Roadservice ei olnud esitanud mingisugust nägemust sellest, kuidas nad ekspertiisis tuvastatud puudusi vundamendis ja elektritöödes lahendada plaanivad. „Nii projektis kui ehituses on vead sees. Hetkel on vaja kokku leppida, kes neist tekkinud kulud katab,“ viitas Vikat sellele, et vastutama ei peaks ainult peatöövõtja.

Tänaseks on ettevõtted juristide abiga suusõnaliselt kompromissini jõudnud.

Loe erimeelsustest pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785