Hiina päikesepaneelide suurtootja otsib Eestis koostööd

Hiina päritolu maailma suurim päikesepaneelide tarnija Trinasolar soovib leida Eestis partnereid, et liikuda Ida- ja Kesk-Euroopa arenevatele päikesenergia turgudele. Ettevõte kaalub ka tootmise Eestisse toomist.

Soodsa investeerimiskeskkonna puhul kaaluks Trinasolar Ida- ja Kesk-Euroopa turgudele liikumiseks tootmise Eestisse toomist, ütles teisipäeval toimunud Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja korraldatud kohtumisel Hiina ettevõtte brändijuht Colin Yang, kirjutas err.

Kuna ettevõte usub, et Ida- ja Kesk-Euroopa on arenevad turud, siis otsitakse Yangi sõnul kohalikke partnereid, kes oleks huvitatud nende pakutavatest fotoelektrilistest toodetest, kuid samas on ettevõte huvitatud ka koostööst kohalike paigaldusettevõtete ja päikeseenergia tootjatega, kes on soovivad arendada täiemahulisi päikeseenergiaprojekte.

Ettevõtte müüdud päikesepaneelide energia kogumaht on ületanud 21 gigavatti ja ettevõte osa on 10 protsenti globaalsest fotoelementide turust, millega ollakse suurim päikesepaneelide tarnija maailmas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed