Tapa kaitseväelinnak pidas sarikapidu

Tapa kasarmute projekt on koostatud Võrru ehitatud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukooli kasarmu-õppehoone baasil.  Foto: Eesti Kaitsevägi

Tapa kaitseväelinnakus märgiti sarikapeoga linnaku laienduse jõudmist järgmisesse etappi. Linnaku laiendus on kaitsevaldkonna viimase aastakümne suuremaid ehitusprojekte, mis on nii mahult kui ka komplitseerituselt võrreldav Ämari lennubaasi ehitusega.

Tapa kaitseväelinnakus on valmimas 16 hoonet, kus on kokku 37 000 ruutmeetrit pinda, teatas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus. 

Valmivate ehitiste seas on Eesti suurim toitlustuskompleks, kolm kasarmut, kuus hooldus- ja õppehalli, viis varjualust, lisaks teenindavad hooned ja rajatised, näiteks alajaam ja pesula, samuti teed ja platsid.  Kasarmutes on igaühes 300 majutuskohta ning 30 töökohta, söökla on suuteline toitlustama päevas 3200 inimest.

Tapa sõjaväelinnakut ehitavad Nordecon AS ja AS Merko Ehitus. 

Hooned valmivad peamiselt augustis ja septembris, viimane ehitis peab valmis olema oktoobriks.  Lisaks ehitatavatele hoonetele valmib aprillis konteinerlinnak liitlasüksuste tarbeks, kus hakkab paiknema üle 100 staabi-, meditsiini- ja toetuskonteineri. Kokku saab sügisel olema Tapa sõjaväelinnakus  8 kasarmut, neist 3 on kavandatud liitlaste käsutusse.

Ehitustegevus Tapa sõjaväelinnakus jätkub 2018. aastal, mil valmivad veel kaks kasarmut ning toetusrajatised tehnika hoolduseks ja väljaõppeks.

1. jalaväebrigaadi baasiks olev Tapa kaitseväelinnak on tänu arendusele kujunemas kaitseväe soomusmanöövervõime arendamise keskuseks. Tapale on ümber kolimas elukutselistest kaitseväelastest koosnev Scoutspataljon, kelle relvastusse on juba hakatud võtma moodsaid jalaväe lahingumasinaid CV90. Tapal paiknevad ka Eestis asuva NATO pataljoni lahingugrupi üksused. Täiendavate võimete ja üksuste jaoks ongi tarvis rajada taristu, mis vastaks nende vajadustele. 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785