Sven Pertensit süüdistatakse kelmusele kaasaaitamises

Hiljuti ehitusettevõtte TREV-2 Grupp juhatuse esimeheks saanud Sven Pertensit süüdistab Lääne ringkonnaprokuratuur soodustuskelmuse katsele kaasaaitamises, Pertens eitab igasugust süüd ja kriminaalasja seost tema lahkumisega Lemminkäinenist.

Pertens lahkus Lemminkäinen Eesti tegevjuhi kohalt möödunud suvel, ettevõttes oli ta töötanud ligi 20 aastat.

Süüdistuse järgi esitas Pertens ettevõtte juhatuse liikmena teadlikult valedokumente, et aidata teise ettevõtte esindajal pettuse teel saada toetust sihtasutuselt Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), kirjutab Postimees. Prokuratuuri hinnangul aitas ta sellega luua KIKile ettekujutuse, nagu oleks tema esindatud ettevõte lammutanud ja utiliseerinud betoonehitise Kuressaares ning saanud teiselt ettevõttelt selle eest tasu.

Teise ettevõtte esindaja taotles valeandmetega dokumentide abil betoonehitise lammutuseks KIKilt toetust, näidates tööde tegijana ettevõtet, mida esindas just Pertens, ning tööde maksumusena enam kui 89 000 eurot.

Esitatud valeandmete põhjal otsustaski KIK taotluse rahuldada ning maksta toetust enam kui 26 000 eurot, ent kui KIK kohapeale asja kontrollima läks, avastasid nad prokuratuuri sõnul, et tööd tegi tegelikult taotluse esitanud ettevõte ise ning jättis toetussumma välja maksmata.

Loe pikemalt Postimehest.

Loe ka Sven Pertens asub TREV-2 Gruppi juhtima, Sven Pertens lahkub Lemminkäinenist.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed