Infortar sai loa osta Trev-2 enamusosalus

Investeerimisfirma Infortar sai konkurentsiametilt loa soetada 88-protsendiline enamusosalus infrastruktuuriehitusega tegelevas AS-is Trev-2 Grupp.

Konkurentsiamet otsustas möödunud nädala neljapäeval, et ei ole põhjust seada takistusi Infortari plaanile osta enamusosalus Trev-2 Grupis. Tehingu läbiviimiseks on veel vaja teiste aktsionäride nõusolekut eelisostuõigust mitte kasutada, kirjutas Postimees. 

Infortar soovib osaluse soetada läbi Infortarile kuuluva firma RRTK Kapital OÜ. Tehinguga omandaks ettevõte Küprosel registreeritud Humarito Limitedilt 86,71 protsenti Trev-2 aktsiakapitalist. Tehingu lõpuleviimine sõltub praeguste aktsionäride eelisostuõigusest.

Valitseva mõju omandamine Trev-2 üle on tingitud Infortari soovist laiendada kontserni tegevust taristuobjektide ja rajatiste ehitamisel. Trev-2 kui taristuobjektide ja rajatiste ehitamisele ja hooldamisele keskendunud äriühingu aktsiate omandamine sobib Infortari kontserni investeerimiseesmärkidega, märkis investeerimisfirma.

Infrastruktuuriehitaja Trev-2 müügitulu oli 2015. aastal 51,4 miljonit eurot ehk 22,6 protsenti vähem kui aasta varem, 2015. aastal teenis ettevõte ka 1,2 miljonit eurot kahjumit. 

Trev -2 Grupi suurimad aktsionärid on investeerimisfondid East Capital Explorer 38 protsendi ja Baltcap Private Equity Fund 36 protsendiga aktsiatest. East Capital Explorer hindas enda portfellis Trev-2 Groupi õiglaseks väärtuseks 6,2 miljonit eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed