Metsä Wood kõhkleb vineeritehase rajamisel

Foto: Metsä Wood

Kuigi Soome puidutootmiskontsernil Metsä Wood on sõlmitud eelleping tööstuskrundi ostmiseks Pärnus, kaalub ettevõte endiselt tehase rajamist hoopis Tartusse.

Kontserni Metsä Wood juhtkond kohtus möödundud nädalal Pärnu linnavalitsuse esindajatega ning rääkis investeeringu eeldustest, teatas ettevõte.

Lõplik otsus tehase asukoha kohta tehakse siis, kui kõik investeeringu eeldused on täidetud. Kontsern uurib endiselt võimalusi tehase ehitamiseks ka Tartu piirkonda. Investeeringu elluviimise järel luuakse Eestisse juurde umbes 200 töökohta.

Metsä Wood teatas 2016. aasta juunis, et alustab vineeri- ja Kerto LVL kaubamärgi all turustatavate liimpuittoodetega seotud investeerimisprojekti, mis hõlmab kokku ligikaudu 100 miljoni euro väärtuses investeeringuid nii Soome kui Eestisse. Kasevineeri iga-aastane tootmismaht kasvaks sellega umbes 30 000 kuupmeetri võrra ja liimpuitdetailide tootmismaht 20 000 kuupmeetri võrra.

11. oktoobril andis puidukontsern teada, et sõlmis eellepingu Eestis Pärnus asuva kümne hektari suuruse tööstuskrundi ostmiseks. Eestisse ehitatava tehase eesmärk on Äänekoskile Metsä Group'i tselluloosi- ja kartongitööstuse tehasepiirkonda kavandatava uue kasevineeri treimis- ja kuivatusliini toodete vineeriks töötlemine.

2018. aasta lõpuks ellu viidava vineeri- ja Kerto LVLi tarnete investeerimisprogrammi abil loodab Metsä Wood üha paremini vastata üha kasvavale ülemaailmsele nõudlusele ning parandada oma konkurentsivõimet.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785