Sõõrumaa püüab võimlate ehitusele hoo sisse lükata

Gustav Adolfi Gümnaasiumi põhikoolihoone saab rekonstrueerimise käigus võimla ja spordiplatsi.
Gustav Adolfi Gümnaasiumi põhikoolihoone saab rekonstrueerimise käigus võimla...

Eesti Olümpiakomitee president, suurärimees Urmas Sõõrumaa püüab õhutada koolide juurde üle kogu Eesti avaliku ja erasektori koostöös võimlaid ehitama.

Mõned nädalad tagasi saatis Sõõrumaa suuremate linnade linnapeadele kirja, kus tegi ettepaneku kaardistada sporditegemise võimalused ja kitsaskohad linnades, kirjutas Eesti Ekspress.

Näiteks 60 kooliga Tallinna võiks rajada vähemalt kümmekond uut spordi- ja huvialapinda. Ühe 1000ruutmeetrise saali ehitus läheks maksma ligi pool miljonit eurot ning saalid võiks ühekorraga ja kiiresti, umbes aasta jooksul valmis ehitada avaliku ja erasektori koostöös. See tähendab, et eraettevõte kannab hoone rajamisega seotud kulud ja linn hakkab tulevikus erapartnerile maksma lepingus fikseeritud üüri. 

Sõõrumaa arvestuse järg on ühe saali ehitus- ja ülalpidamiskulu 5000 eurot kuus, millest poole võiksid tema hinnangul katta elujõulised spordiklubid ning teise poole kohalik omavalitsus või sponsorid.

Sõõrumaale kuuluv ettevõte on varem era- ja avaliku sektori koostööprojektidena rekonstrueerinud koolihooneid ja tegeleb praegu 30 aastaks sõlmitud lepingute alusel korda tehtud hoonete haldamisega.

Loe pikemalt siit.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed