Miks Riito alltöövõtjad pika ninaga jätab?

Foto: Andras Kralla

Riito Ehitusest lahkunud projektijuht Meelis Matt rääkis Äripäevale, miks ettevõttel on kombeks maksta vaid alltöövõtjaile, kes on nõus ka järgmistel objektidel kaasa lööma.

Matti sõnul põhjendas Riito Ehituse endine juhatuse liige Erik Liiv alltöövõtjatele maksmata jätmist vaatamata sellele, et tööd on korrektselt lõpetatud, asjaoluga, et ettevõttel ei ole raha.

"Põhjendused jäid nendesse raamidesse, et raha ei ole. Kui mõne teise objekti rahad tulevad, siis maksavad. Samas objektid, millega mina tegelesin, olid üldjuhul rahavoogude mõttes plussis ja kõik arved said tasutud, välja arvatud minu viimane objekt Riitos. Eks nad tõid ettekäändeks teisi objekte. Neid rahasid ei võetud objektipõhiselt, vaadati tervikut," rääkis Matt.

"Loomulikult need asjad on sihilikult tehtud, et võta uus objekt ja maksame vanad ära. Riitol on vaja tööressurssi, mida neil ehitusturul napib. Sihilikult maksmata jätmine… Sellega on nii ja naa. Keegi kogemata maksmata ei jäta, aga kas see tuleb ressursipuudusest või lihtsalt pahatahtlikkusest, ei oska ma öelda," sõnas ta.

Loe täispikkuses intervjuud Äripäevast. 

Vaata ka

Riito saneerimine küsimärgi all

Facio Ehituse pankrotimenetlus rauges

Toomas Tromp: ma pole pätt ega kaabakas

Facio vanad kombed uues kehas

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785