Tehnopol südames asuv Küberneetika maja rekonstrueeriti

Tallinna Teaduspargi Tehnopol südameks olnud Küberneetika maja rekonstrueerimistöödega alustati 2015. aastal ning tööd viidi lõpule tänavu novembris.   Foto: Tallinna Teaduspark Tehnopol

Tallinna Teaduspargi Tehnopol südameks olnud Küberneetika maja rekonstrueerimistöödega alustati 2015. aastal ning tööd viidi lõpule tänavu novembris.

Küberneetika majal on märgiline tähendus Eesti teadusajaloos, majas on tegutsenud ja alguse saanud ka Eesti esimesed tehnoloogiapõhised ettevõtted, näiteks nagu Skype, Cybernetica ja Ektaco. „Et tegu on ajalooliselt tähtsa hoonega, püüdsime säilitada hoone rekonstrueerimisel nii palju kui võimalik, kuid tõele au andes vajas see kapitaalset uuenduskuuri. Alustasime ehitustöödega 2015 suvel ning tänaseks võime öelda, et tegu on kõigi mugavustega kaasaegse ärihoonega, kus leidub lisaks büroopindadele ka väiketootmis-ja laboripindasid. Siin tegustevad juba kümned alustavad ja kasvavad kõrgemat lisandväärtust pakkuvad tehnoloogiaettevõtted ning ruumi on veel ka uutele tegijatele, “ kirjeldas uue ärihoone ehitust Teaduspargi Tehnopol arendus- ja kinnisvarajuht Tarmo Loog.

Vastvalminud ärimaja pakub kaasaegseid ja paindliku lahendusega büroopindasid ning kaubaliftiga ligipääsetavaid väiketootmis- ja laopindasid. Hoones asuvad mugavad puhkenurgad, seminari -ja koosolekuruumid ning kohvik. Hoonete katused on projekteeritud selliselt, et neid oleks võimalik tulevikus kasutada tuule -või päikeseenergia püüdmiseks.

Aastatel 2013 - 2014 renoveeriti täielikult Küberneetika maja 1. korpus. 2015 - 2016 investeeriti 4,5 miljonit eurot 3-6 korpuste renoveerimisse ja linnaku üldilme parendamisse. Projekti raames ehitati välja ka linnakut läbiv promenaad, tehti ümberkorraldusi parkla aladel ning sellega kaasnevaid heakorratöid.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785