Rapla riigimaja väliala ehitajaga lõpetati koostöö

RKAS
RKAS lõpetas Viskari OÜga töövõtuleping Rapla riigimaja ehitusel.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) lõpetas täna Rapla riigimaja väliala ehitustööde töövõtulepingu osaühinguga Viskari seoses lepingu tingimuste olulise rikkumisega ning esitas ehitajale leppetrahvinõude.

Riigi Kinnisvara Asi teatel selgus ehituslepingu täitmise käigus, et töövõtja ei suuda järgida ehituslepingus sätestatud tähtaegu ega lubadust lõpetada ehitustööd 27. septembriks. Sellest tulenevalt on jäänud lõpuni välja ehitamata hoone peasissepääs koos invateega.

„Oleme korduvalt pöördunud töövõtja poole ja juhtinud tähelepanu nende poolt koostatud tööprojekti puudustele ning olulisele mahajäämusele ehituslepingus sätestatud tähtaegadest, mis seavad ohtu välitööde tähtaegse valmimise,“ ütles RKASi ehitusjuht Priit Püss. „Andsime ehitajale võimaluse tööde teostamisel tekkinud mahajäämuse likvideerimiseks, kuid paraku ei pidanud ehitaja antud lubadustest kinni, mistõttu olime sunnitud lepingu lõpetama,“ lisas Püss.

Viskari OÜ juhatuse liige Oliver Siitam tunnistas ehitusuudistele, et kuna lepingujärgsed tööd sattusid ettevõtte jaoks väga halvale ajale, jäi neil tõepoolest puudu võimekusest, et töid lõpule viia.

„Probleemid algasid seal juba mitu kuud tagasi objektijuhi lahkumise tõttu,” selgitab ta. Uut inimest ettevõttel leida ei õnnestunud ning kuna samal ajal olid nad seotud ka mitme teise tööga, hakkas valmimine venima.

„Eks edasi tegelevad sellega juba juristid,” märkis Siitam ning kinnitas, et puhastavad objekti poolelioleva ehitustöö jaoks paigaldatud aedadest ja haljastusest.

RKAS ja OÜ Viskari sõlmisid tänavu märtsis ehitustööde töövõtulepingu Rapla riigimaja välitööde teostamiseks summas 125 951 eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd pidid esialgse ajakava kohaselt lõppema käesoleva aasta 19. augustiks.

RKAS teostab tehtud tööde ülevaatamise, mõõtmise ja hindamise ning seejärel kuulutab oktoobris välja uue riigihanke ehitaja leidmiseks. Rapla riigimaja välitööd on kavas lõpetada tuleval suvel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed