Autorid: Lauri Leet, kaasautor, Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 26. september 2016

Mõõtevahendite taatluskord muudeti leebemaks

Veemõõtjad korterites enam taatlemist ei vaja.
Autor: Erik Prozes

Tänasest kehtima hakanud majandus- ja taristuministri määrusega muutusid mõõtevahendite taatluskehtivusajad ning teatud juhtudel kaotati taatluskohustus, teatas Tehnilise Järelevalve Amet.

Muudatuste kohta saab lisainfot Tehnilise Järelevalve Ametilt.

Muutunud on ka taatluskohustuslike mõõtevahendite kasutusalad, mille kohta täpsem info on kättesaadav Riigi Teatajast.

Taatluskohustusest on vabastatud kaaluvihid, mõõtesilindrid ja mahumõõdud, korterite veearvestid, mõõtetrafod, pindalamõõtemasinad, manomeetrid, mootorsõidukite heitgaaside suitsususe mõõturid, erinevad tihedusmõõturid ja termomeetrid ning vererõhumõõturid. Vaatamata taatluskohustuse puudumisele saab kõiki mõõtevahendeid kalibreerida, et veenduda mõõtevahendi korrasolekus.

Seoses taatluskohustusest vabastamisega ei saa eelpool loetletud mõõtevahenditele enam taotleda Eesti siseriikliku mõõtevahendi tüübikinnitustunnistust.

Taatluskehtivusajad muutusid järgmistel mõõtevahenditel:

Gaasiarvestite taatluskehtivusaeg muutus piiramatuks ja gaasi leppekoguse mõõturite taatluskehtivusaeg pikenes 8-le aastale;Soojus- ja veearvestite (vee-ettevõtjatel) taatluskehtivusaeg pikenes 5-le aastale;Elektrienergiaarvestite taatluskehtivusajad ühtlustusid 12-le (elektroonsed) ja 16-le (elektromehaanilised) aastale;Esimese, teise ja kolmanda klassi mõõdulintide ja joonlaudade taatluskehtivusaeg muutus piiramatuks ning D ja S klassi ning lood-mõõdulintide taatluskehtivusaeg pikenes 4-le aastale;Mõõterataste taatluskehtivusaeg pikenes 3-le aastale.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688