Lasita Maja müüdi hollandlastele

Kaido Maisvee
Kaido Maisvee

Ettevõtja Kaido Maisvee müüs aprillis endale kuuluva ettevõtte AS Lasita Maja Hollandi ettevõttele Outdoor Life Group Holding BV, jätkates ettevõtte juhina.

Outdoor Life Group Holding BV on strateegiline investor, kes on puitmajade tootmise sektoris pikalt tegutsenud ja kel on Hollandis ka tootmine olemas, kirjutas Äripäev.

Lasita Majal on kavas ehitada Tartu külje alla 800 ruutmeetrit tootmispinda juurde ehk teisisõnu kahekordistada praegune tootmispind. Ehitus peaks valmima järgmiseks aastaks. Suur osa Hollandi tootmisest tuuakse Eestisse üle. „Eelmisel aastal tegime pea 30 miljonit eurot käivet. Loodame seda nüüd paari aastaga kahekordistada,“ märkis Maisvee.

AS Lasita Maja on 1998. aastal Tartus loodud ettevõte, mis tegeleb puidust aia- ja suvemajade ekspordiga. Eelmisel aastal eksportis Lasita Maja tooteid 22 riiki. Ettevõttes on üle 200 töötaja.

Mullu oli Lasita Maja käive 29,4 miljonit eurot, kasvades aastaga pea 25%. Kasum oli mullu 2,6 miljonit eurot, mis oli üle miljoni euro rohkem kui aasta varem.

Loe tehingu kohta pikemalt Äripäevast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed