Kunda biogaasitehase projekteerib Malmberg

AS Estonian Cell tehas   Foto: Andas Kralla

GreenGas Energy ja haavapuitmassi tehas Estonian Cell allkirjasid lepingu, mille kohaselt rajatakse Kundasse Baltimaade esimene biometaani tootmisüksus. Tootmiseks vajalikud seadmed tarnitakse GreenGas Energy juhatuse liikme Marko Tiimani sõnul „turn key“ valmidusega.

Investeeringu väärtus on ligi 3,5 miljonit eurot. „Oluline osa projekteerimistöödest teostatakse seadme valmistaja ja tarnija Malmberg poolt. Tootmisüksus tarnitakse "turn key" valmidusega ja ühendatakse kohalolevate kommunikatsioonidega,“ ütles ehitusuudistele Marko Tiiman. „Ehitustöödega saame alustada veel käesoleval aastal.“

GreenGas Energy OÜ planeerib ühes aastas toota 6-7 miljonit kuupmeetrit biometaani, mis on võrreldav Narva, Tartu ja Pärnu liinibusside aastase kütusekogusega. Marko Tiimani sõnul on planeeritud aastane tootmiskogus märkimisväärne ka Euroopa Liidu tasandil ning investeering aitab täita Eesti taastuvenergia kasutuselevõtu eesmärke transpordisektoris.

Biometaani toodetakse Estonian Celli biogaasist, mida on ettevõte tänavu viie kuuga tootnud juba üle 3 miljoni kuupmeetri. „Seni oleme toodetud biogaasi ära kasutanud oma tootmisprotsessis, mille seisakute ajal oleme osa inertsist tekkivat väärtuslikku biogaasi nii öelda taevasse põletanud. Biometaani tootmisüksus võimaldab tekkiva biogaasi täieliku ärakasutamise,“ selgitas pressiteate vahendusel AS Estonian Cell juhatuse liige Siiri Lahe.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785