Tallinn plaanib 8,5 miljoni euroga ehitada õpetajatele üürikortereid

Munitsipaalmaja Erika 13a
Munitsipaalmaja Erika 13a

Tallinna linnavalitsus jätkab munitsipaalkorterite ehitamist ja sel aastal alustatakse Lasnamäe algusesse õpetajatele mõeldud üürikorteritega maja ehitamist.

Õpetajate maja on linnal plaanis ehitada aadressile Uuslinna tn 3a. Ehitusprojekti valmimise tähtaeg on aprillis ja  ehitustöödega on kavas alustada suvel. Plaanide kohaselt saavad üürnikud saavad majja sisse kolida 2017. aasta suvel-sügisel.

Uuslinna tn 3a kinnistutele rajatavasse hoonesse on kavandatud 75 korterit. Valmiv elamu saab projekti järgi olema parimate võimalike energiatõhusus- ja taastuvenergiatehnoloogiliste lahendustega. Tegemist on projekti kohaselt liginullenergia korterelamuga.

„Võimalikult hea tulemuse saamiseks on kaasatud projekteerimisse TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistid,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Õpetajate maja 1-2-toalised üürikorterid on mõeldud õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele. Hoonesse projekteeritakse ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele. Projekti eelarveline maksumus on 8,5 miljonit eurot.

Riigihange korterelamute ehitaja leidmiseks korraldatakse kevadel ning ehitustöödega alustatakse eeldatavalt 2016. aasta juulis, sisustatud korterelamud valmivad 2017. aasta sügiseks. Õpetajate maja projekteerib AS Sweco Projekt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed