Juhtimiskonsultant: aastal 2016 päästab ehituse täpsem igapäevane juhtimine

Juhtimiskonsultant Tiit Valm kinnitab, et algav aasta tuleb ehitusfirmadele raske ja heade tulemuste saavutamiseks on vaja oluliselt efektiivsust suurendada. Peamiseks säästukohaks on planeerimata kulude vähendamine igapäevases ehitusprotsessi, koostöö ja muutuste juhtimises.

Ehituses on alati palju määramatust. Iga objekt on eelmisest erinev ning sageli vahetuvad ka ehituse igapäevast käiku mõjutavad osalisad – nii tegijate, tarnijate kui tellija poolelt. Ehitus on projekt – seal on uued tööd, uute osapoolte vahel, mis tuleb määratud tähtajaks ja eelarvega valmis saada. Tiit Valm toob välja, et on paljude ehitusfirmade tööprotsessides näinud, et peamine kasumi mõjutaja on just oskus ehitust kui projekti igapäevaselt juhtida. Sageli on aga tehniliselt kompetentsel ehitusjuhil puudu vajalikest juhtimisoskustest.

Projekt võib hakata näiteks venima väliste mõjude tõttu ja sel juhul tuleb tegeleda juba muudatuse juhtimisega. See tähendab esmalt muutunud olukorrast aru saamist ja uute tähtaegade kinnituste saamist. Alles siis saab protsessi uuesti planeerida ning kõige olulisem on seejärel mõjutatud osapooltega uute kokkulepete sõlmimine ja meeskonna motivatsiooni tagamine. Meeskonna motivatsioon ei ole lihtsalt hea tuju küsimus, vaid on otseselt seotud eelkõige töötajate paindlikkuse ja tööefektiivsusega. Kehva tööd on vaja uuesti teha ja see sööb meie niigi napi aega ja eelarvet. Projektijuhtimise edukus on seotud inimeste juhtimisega ja sõltub sellest, kuidas projektiga seotud huvipooled seda hindavad.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed