Kuidas mõjutada Eesti ehitussektorit?

Mis saab olema ehitussektori innovatsioon
Mis saab olema ehitussektori innovatsioon

Ehitussektori inimestega rääkides kõlab tihti lause, et ehitussektor on konservatiivne sektor. Selline mõtteviis aga viib meid tupikusse - seame ju algusest peale omale piirid ette.

2014. aasta detsembri Eesti Ehitukonverentsil 2014 räägiti palju sellest, et ehitusmaastikul on avalike hangete puhul liialt prevaleeriv madalaim hind. Sellest kannustatuna tekkis konverentsi järel idee, et kui korraldada reaalne piloothange, kus lisaks hinnale palutakse pakkujatel lahti seletada, kuidas plaanitakse ehitustöid hanke võidu puhul teostada ning seda ka hinnata. Ehk maakeeli öeldud - ehitaja peab oma usalduse välja teenima ning kui sõna antud, siis meest sõnast, härga sarvest.

Nii käis uuest ideest kannustatuna rohkem kui pool aastat koos meeskond, kes ette pandud mõtet realiseerima ja piloteerima hakkasid, eesotsas Riigi Kinnisvara AS. Tänaseks on esimesed väärtuspõhised ehitushangete hindamised läbi viidud ning juba 2015. aasta Eesti Ehituskonverentsil kinnitas Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Elari Udam, et taolist lähenemist hakatakse ehitushangete puhul üha enam praktiseerima. See kõik annab kinnitust, et ehitussektor ei ole konservatiivne, vaid vajab julgeid eestvedajaid ja otsustajaid. Kritiseerida on lihtne, ent tulemusi annab siiski katsetamine ja õppimine praktikas.

Eesti Ehituskonverentsi eesmärk on iga aasta kannustatud ideest anda oma panus uutele ideedele, mida reaalselt ellu rakendatakse ning sellega kas siis suurem või väiksem, lühi- või pikaajalisem mõju käitumismustrite või mõtteviisi muutustele sektoris antakse. Võib ju julge äri või sektorit muutev idee sündida vaid ühest lausest.

Kuidas 2015 aasta Eesti Ehituskonverents tulevasi aastaid muudab, näeb ja kuuleb juba täpsemalt 3. detsembril Swissotelis, kus kohtuvad sektori otsustajad ja võtmeisikud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed