Tallinna merevärava esimene kortermaja sai nurgakivi

Promenaadi maja nurgakivitseremoonia
YIT juhatuse esimees Margus Põim, YIT ehitusdirektor Toomas Rapp, Capital Mill...

Eile asetati nurgakivi Tallinna Admiraliteedi ala korteriarenduse Promenaadi maja esimesele majale nurgakivi. Ehituse esimene etapp valmib järgmise aasta lõpuks, hoone tervikuna 2017. aastal.

Capital Milli tegevjuht Igor Mölder ütles nurgakivitseremoonial, et Promenaadi maja ehitamine tähendab suurt vastutust, sest see kujundab suuresti kogu piirkonna nägu ja miljööd.

“Kõikjal Läänemere ääres on viimaste aastakümnete jooksul suurlinnade sadama-aladest kujunenud inim- ja keskkonnasõbralikud, elavad, uuenduslikud ja värsked elu- ja töökeskkonnad,” lausus Mölder. “Neist ei ole kujunenud mitte ainult linna orgaaniline osa, vaid linna tähtsaim ja silmapaistvaim osa. Olen kindel, et selliseks saab ka Tallinna sadama-ala.”

Promenaadi maja korterimüügi eest vastutava Liven Kinnisvara OÜ partneri Andres Aaviku sõnul on maja nii arhitektuuriline kui ehituslik meistriklass, mis äratanud elavat huvi nii Eestis kui Soomes.

“Promenaadi maja on mitmes mõttes unikaalne ning selles on kasutatud Eesti mõistes ainulaadseid lahendusi. Maaküttevaiad, kõrged ja avarad loft-korterid, kolm erilise hõnguga maja,” rääkis Aavik. “Kuid olulisim on see, et Linnamajas ja järgmisena ehitatavas Peremajas ja Kogukonnamajas on hea elada. Neis on ruumi ja avarust, isiklikkust ja isikupära. Need harmoneeruvad inimese ja keskkonnaga.”

YIT Ehituse ehitusdirektori Toomas Rappi sõnul on Promenaadi maja rajamine hea näide, kuidas tööprotsessi käigus luuakse kliendile esialgu palaanitust veelgi jätkusuutlikum ja efektiivsem lahendus.

„Peame heaks näiteks, et suurepärases koostöös tellija ja projekteerijaga ette valmistatud täiendavate projektlahenduste tulemina saab B-energiaklassi hoonest A-energiaklassi hoone. See on vastutustunde ja südamega rajatav tulevikuhoone,” ütles Rapp.

Capital Milli tegevjuhi Igor Möldri sõnul on oluline, et kõik sadama-ala arendajad peaksid silmas tervikpilti, sest ainult nii on võimalik anda piirkonnale uus ja jätkusuutlik elu.

“On suur au, kuid veel suurem vastutus kujundada tulevikupilti, mis vaid mõne aasta pärast tervitab miljoneid sadama kaudu Tallinnasse saabuvaid inimesi,” sõnas Mölder. “Esimene silmapilk mõjutab oluliselt kõiki järgnevaid kogemusi ja peame tegema endast parima, et see silmapilk oleks positiivne.”

Promenaadi maja projekt on teostatud arhitektuuribu?roos Arhitekt11. Hoone ehitaja on YIT Ehitus.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed