Kui mängureeglid muutuvad kiiremini, kui mängijad järele jõuavad, võib mängijatel kohati keeruliseks minna, heidavad kaevandajad riigile ette ressursitasude ootamatut muutmist, kus nüüd on lõpuks kokkulepe saavutatud.

- Liivakarjäär
- Foto: Andras Kralla
Eesti suurima paekivikillustiku tootja OÜ Paekivitoodete Tehase tegevdirektori Kuldar Õunapuu sõnul oli varem kaevandamisega seonduvalt olulisim mure, et riik muutis varem kokku lepitud erinevate tasude tõusuprotsente. “Taoline protsess raskendas omakorda investeerimisotsuseid ning tõi kaasa ebakindluse tuleviku suhtes,” märkis Õunapuu. Nii ei julgenud paljud kaevandajad investeerida uude tehnoloogiasse. Nüüd on suudetud riigiga kokkulepe saavutada ning ressursitasude hüppelised tõusud jäävad ehk minevikku, lisas ta.
“Pikemas perspektiivis avaldab pidev ressursitasude tõus negatiivset mõju nii kaevandussektorile kui ka teede-ehitusele ja betoonitootmisele, vähendades näiteks betoontoodete eksporti Skandinaaviasse ning samaaegselt avades tee kallitele importmaterjalidele, nagu graniitkillustikule,” täheldas Õunapuu.
Kuidas hindavad ettevõtjad koostööd riigiga ning kuidas olukorda hinnatakse, loe pikemalt 2. septembri Äripäeva "Ehituse" rubriigist või
uudisteportaalist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.