28 august 2015

Nordecon hakkab ehitama Tapa linnaku kasarmut

Tapale ehitatav liitlaste kasarmu projekt koostatakse 2014. aastal Võrru ehitatud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukooli kasarmu-õppehoone baasil  Foto: Mathis Bogens/Eesti Kaitsevägi

Nordecon AS ja Kaitseministeerium sõlmisid töövõtulepingu Tapa linnakusse rajatava kasarmu projekteerimis- ja ehitustöödeks. Kolmekordse hoone brutopinnaks saab olema 5100 m2.

„Uus kasarmu ehitatakse Eestis rotatsiooni korras teenivatele liitlasüksustele ja siia lühemaks ajaks õppustele saabuvatele liitlastele,“

“On heameel tõdeda, et sõlmitud lepingu alusel on meil taaskord võimalus tõestada väga nõudlikule tellijale, et Nordeconi meeskond oskab ja suudab hästi ehitada nii Eesti kaitseväele kui ka tema liitlastele,“ ütles Nordecon AS juhatuse esimees Jaano Vink.

Tapa sõjaväelinnakusse kavandatavas kolmekordses kasarmus saab olema 300 magamiskohta, 13 õppeklassi, 32 töökohta, ruumid erinevateks ladudeks, varustuse hoolduseks ja õppetööks simulaatoritega. Suletud brutopinda saab hoonel olema kokku ca 5100 m2. Projekt koostatakse Võrru ehitatud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukooli kasarmu-õppehoone baasil.

Kasarmu valmimine on planeeritud järgmise aasta kevadesse. Lepingu maksumus koos käibemaksuga on 4,6 miljonit eurot ja raha tuleb Vabariigi Valitsuse eraldatud liitlaste vastuvõtmiseks kavandatud vahenditest.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785