Konkurents kasvab: Colliers sisenes elukondliku kinnisvara turule

Elukondlik hoone
Elukondlik hoone

Colliers International, kelle senine peamine fookus on olnud ärikinnisvara teenuste vahendamine, sisenes elukondliku kinnisvara turule. Elukondliku kinnisvara müügimeeskonda asub juhtima endine Arco tütarfirmat juhtinud Maia Daljajev .

Colliers on seni tegutsenud ärikinnisvara turuanalüütikuna, hindajana, vahendusteenuse pakkujana ja investeeringute nõustajana. Otsus siseneda elukondliku kinnisvara turule tuli soovist oma kliente senisest paremini teenindada ning tagada ettevõtte jätkuv areng. Colliers’i eesmärk on nõustada ja vahendada eelkõige uusarenduste projekte ning järelturuga tegeletakse vastavalt vajadusele.

„Aktiivne kinnisvaraturg on loonud meie klientidele soodsad võimalused laiendada oma tegevust ka elukondliku kinnisvara arenduse valdkonnas. Kuna siseneme elukondliku kinnisvara turule aktiivsuse kõrghetkel, siis on meie eesmärk jätkuvalt pakkuda kõrgetasemelist ja professionaalset teenust, kus keskendustakse alati kvaliteedile, mitte kvantiteedile,“ kommenteeris Colliers International partner Avo Rõõmussaar.

Maia Daljajev on kinnisvara sektoris  töötanud 11 aastat ning on selle aja jooksul vahendanud hulgaliselt  müügi- ja üüritehinguid, nõustanud kinnisvaraarendajaid ning juhtinud maaklerteenuse üksusi  ning tema sõnul on Colliers Internationaliga liitumine talle kindlasti uus ja põnev väljakutse: „Colliers’i puhul näen ma suure potentsiaali ning arengule orienteeritud ettevõtet ning minu jaoks on kahtlemata väljakutseks asuda juhtima ning arendama ettevõtte uut valdkonda.“

 

Colliers jätkab aktiivselt ärikinnivaraturul. Tulemas ka uued teenused

"Ärikinnisvara ei ole kaugelt ennast ammendanud. Jätkame aktiivselt ja laiendame tegevust ka selles valdkonnas, seda nii ärikinnisvara vahenduse, nõustamisteenuse osas. Lähiajal on ärikinnisvaras plaanis hakata osutama ka haldusteenust," ütles Rõõmussaar Ehitusuudistele.

"Elukondliku kinnisvara vahendusteenuse pakkumine on suuresti seotud  mõne meie ärikliendi parema teenindamisega ja Maia sooviga liituda meie meeskonnaga. Me julgesime astuda selle sammu suuresti tänu sellele, et Maia meiega liitus," tõi Rõõmussaar välja, miks just uuele turule siseneti.

Eelmisel aastal paranesid Teie ettevõtte majandustulemused märgatavalt. Millised on plaanid selle aasta lõpuks?

"Majadustulemused paranesid eelmisel aastal, kuna kasvas maaklerteenuse osakaal. Ka käesoleval aastal on eelmise aastaga võrreldes näha ette käibe kui kasumi kasvu. Kasv on peamiselt tingitud just turu aktiivsusest investeeringute sektoris."

"Uutest projektidest saame rääkida juba septembris aga me ei plaani teha turgu vallutavat arengut. Meie müügimaht saab olema ca 75 kuni 100 korterit aastas."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed