TTÜ ehitusteaduskond sai uue dekaani

Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Tehnikaülikool

TTÜ ehitusteaduskonna dekaaniks sai professor Siim Idnurm, kes seni töötas sama teaduskonna õppeprodekaanina ning juhtis sillaehituse õppetooli.

Dekaan Siim Idnurme kinnitusel on TTÜ ehitusteaduskonna peamine eesmärk tagada kvaliteetne ehitusinseneriõpe.

„Selle eesmärgi saavutamiseks tuleb pidevalt tööd teha, noorte õppejõudude kvalifikatsiooni tõsta ja teadmisi täiendada,“ rääkis professor Idnurm. „Vajalikud on tihedad sidemed naaberülikoolidega ning õppejõudude ja üliõpilaste vahetused. Edukas haridus tugineb produktiivsele teadustööle ja paremate tulemuste saavutamiseks tuleks senisest enam teha ühiseid teadusprojekte ka ehitusvaldkonnas.“

Siim Idnurm (73) lõpetas cum laude 1965. aastal tollase Tallinna Polütehnilise Instituudi ehitusinsenerina, 1970. aastal kaitses ta samas tehnikateaduste kandidaadi kraadi. Idnurm on töötanud Küberneetika Instituudis vanemteadurina ning alates 1971. aastast TTÜ ehitusteaduskonnas erinevalt ametikohtadel. Aastal 2000 valiti ta esmakordselt professoriks. Siim Idnurm on enam kui 40 sillaprojekti autor. 2007. aastal sai koos poeg Juhan Idnurmega projekteeritud Puurmanni kaarsild parima betoonehituse konkursil esikoha. 2009. aastal valmis Siim Idnurme kavandatud Eesti pikima avaga sild Rannu-Jõesuus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed